Швајцарија часовници мажите луксузен бренд BINGER бизнис Механички рачни часовници целосна нерѓосувачки челик Авто Датум Б-5067M-8
Ново

Швајцарија часовници мажите луксузен бренд BINGER бизнис Механички рачни часовници целосна нерѓосувачки челик Авто Датум Б-5067M-8

DEN 3593.00
DEN 7044.96

Во форма достапна за нарачката


Тоа е на располагање за да го поставите ден од неделата, да биде на англиски!!!
Види Спецификации Бренд : BINGER Движење : авто-правец на движење Метал Состав : 316 L не 'рѓосувачки челик Кристал : Сафир Случај Мерења : 41 MM Бенд Тип : 316 L не' рѓосувачки челик Пакет : се покрие со меур заврши и се одликува со BINGER подарок кутија. со англиски настава книга заедно .Надвор кутија се покрие со меур заврши така.Ние и ветуваме го види да не се наштети на превоз 12-месечна Гаранција
Квалитетни тест
1) отпорно на Гребење -Sapphire dial прозорецот
2) Fireproofing
3)10 0 M Отпорност на Вода Длабочина
Пакување :

Главните својства

Тип На Објект:
Механички Рачни Часовници
Случај Обликот:
Круг
Функција:
Отпорен На Вода,Заврши Календарот,Авто Датум
Dial Дијаметар:
41mm
Случај Материјал:
Нерѓосувачки Челик
Бендот Материјал Тип:
Нерѓосувачки Челик
Бендот Ширина:
20mm
Број На Модел На:
Б-5067M-8
Кутии & Случаи Материјал:
кожа
Затворач Тип:
Притисни Копче Скриени Затворач
Случај Дебелина:
7mm
Бренд Име:
BINGER
Пол:
Мажи
Dial Прозорец Материјал Тип:
sapphire кристално
Отпорност На Вода Длабочина:
10Bar
Стил:
бизнис
Бендот Должина:
22cm
Движење:
Автоматско Само-Ветрот

Избор на купувачот