моќ генератор снабдувач продажба 150kva дизел генератор
Ново

моќ генератор снабдувач продажба 150kva дизел генератор

DEN 439488.00

Во форма достапна за нарачката

висок квалитет 120kw дизел генератор за индустриска употреба
1.1 Генератор на податоци
Модел
HQC120 SGF
Режим на моќ
120 KW
Потрошувачка на гориво
208g/kwh
Номинална напон
220/380 V,230/400 V,110/220 V
Фреквенција
50 HZ/60 HZ
Брзина
1500/1800rpm
Фактор на моќност
0.8
Номинална на напон минливи на вредноста
±20-15%
Напон стабилизација на времето
1.5 s
Номинална на напонот на струја
≤1%
1.2 Дизел Мотор Податоци
Производителот&Модел
Напојува од страна на cummins
Моторот знаци
Вбризгување, turbocharging
Моторот номинална брзина
1500rpm/1800rpm
Моторот режим на моќ
132 KW
Моторот премиер моќ
120 KW
Цилиндар
6
Интер-ладење
Затворена вода за ладење
Во текот вчитај
110%
Започнете метод
24 V DC
Брзина на гувернерот
Електронски гувернерот
1.3 Алтернатор Податоци
Производител
кина stamford
Алтернатор фреквенција
50/60 HZ
Алтернатор напон
220/380 V Еден/Три фаза
Линија напон нарушување го оценувате
≤3%
Заштита одделение
IP23
Изолација одделение
H
Ладење модел
Авто-ладење со фановите
Побудување
Brushless,само-побудување со AVR

Главните својства

Номинална Напон:
110/220v,220/380v
Номинална моќност:
120KW
Фреквенција:
50/60Hz
is_customized:
Yes
Номинална Струја:
162A
Брзина:
1500/1800RPM
Излез Тип На:
AC Три Фаза
Број На Модел На:
HQC120GF
број на цилиндри :
6
боја:
како вашиот requiement
Фактор на моќност:
0.8
сертификација:
ISO/CE/BV
Гарантен период:
1 години или 1000 часа
Потрошувачка на гориво:
208g/kw.h
ладење метод :
вода за ладење
Алтернатор тип:
кина stamford
control panel:
LCD Дигитален панел
Функција:
Обезбеди Електрична Енергија

Избор на купувачот