три фаза постојан магнет синхрони моќ генератор производители 400kw
Ново

три фаза постојан магнет синхрони моќ генератор производители 400kw

DEN 999999.99

Во форма достапна за нарачката

три фаза постојан магнет синхрони моќ генератор производители 400kw
1.1 Генератор на податоци
Модел
HQV400 SGF
Режим на моќ
400 KW
Потрошувачка на гориво
209g/kwh
Номинална напон
220/380 V,230/400 V,110/220 V
Фреквенција
50 HZ/60 HZ
Брзина
1500/1800rpm
Фактор на моќност
0.8
Номинална на напон минливи на вредноста
±20-15%
Напон стабилизација на времето
1.5 s
Номинална на напонот на струја
≤1%
1.2 Дизел Мотор Податоци
Производителот&Модел
VOLVO&TAD1641 GE
Моторот знаци
Вбризгување, Природно aspirated ,Создаден*мозочен Удар 108*115
Моторот номинална брзина
1500rpm/1800rpm
Моторот режим на моќ
440 KW
Моторот премиер моќ
400 KW
Цилиндар
6
Интер-ладење
Затворена вода за ладење
Во текот вчитај
110%
Започнете метод
24 V DC
Брзина на гувернерот
Електронски гувернерот
1.3 Алтернатор Податоци
Производител
кина stamford
Алтернатор фреквенција
50/60 HZ
Алтернатор напон
220/380 V Еден/Три фаза
Линија напон нарушување го оценувате
≤3%
Заштита одделение
IP23
Изолација одделение
H
Ладење модел
Авто-ладење со фановите
Побудување
Brushless,само-побудување со AVR

Главните својства

Номинална моќност:
400KW
Фреквенција:
50Hz/60Hz
is_customized:
Yes
Номинална Струја:
720A
Номинална Напон:
110V/220V 220V/380V 240/480V
Број На Модел На:
HQV400SGF
Брзина:
1500/1800RPM
Излез Тип На:
AC Три Фаза
Сертификат:
CE/ISO9001/BV/EPA
моќ генератор производители Боја:
Клиенти Барања
три фаза генератор Опции:
LCD Дигитален панел
Гаранција време:
1 Година Or1000 Часа
Ладење метод:
Затворен Циклус на Вода за ладење
Фактор на моќност:
0.8 Lagged
генератор на моќ:
400kw генератор
класа на изолација:
H
Побудување тип:
Brushless Само-exicting
почнувајќи метод:
Електрични Започнете

Избор на купувачот