Мини 25a BLHeliS ESC Електрични Брзина Контролори лемење верзија за Летало,Quadcopter
Ново

Мини 25a BLHeliS ESC Електрични Брзина Контролори лемење верзија за Летало,Quadcopter

DEN 391.68

Во форма достапна за нарачката

25a Blheli-s Електрична енергија на Вредноста FPV МИНИ Дербито Брзина на Електрична енергија Прилагодување ЗАБЕЛЕШКА : Bundel 1 : вклучени 1 парче Bundel 2 : вклучени 4 парчиња Опис : користење на хардвер PWM излез на EFM8 единствен чип микроконтролерски да се постигне со употреба на многу мазна гас одговор,тивко работење,поддршка на поголема брзина мотори Со три-во-едно MOS возачот Синхрони исправање на технологијата,подобрување на лет ефикасност BLHELI_S(Супер Издание) софтвер за Поддршка на 3 D,кочница,софтвер поставување на моторни обратен Бренд : Panda RC Режим : 25 A E25 Параметар : Верзијата на фирмверот : Blheli S16.3 Број на lipo батеријата дел : 2 S-4 S континуирана излезна струја : 25 A Печат дупка дизајн : Да БЕК : НЕ Големина : 24.5*12.5 mm Тежина : 5g Поддршка на владата : Задушени Светлина режим,Oneshot125/42,Multi Shot Електрична енергија Прилагодување : Една Типична примена : 130-280 MM wheelbase FPV EF25 Параметар : верзијата на Фирмверот : Blheli S16.3 Број на lipo батеријата дел : 2 S-4 S континуирана излезна струја : 4*25 A Печат дупка дизајн : Не БЕК : НЕ Големина : 36*36mm Тежина : 10g Поддршка на владата : Задушени Светлина режим,Oneshot125/42,Multi Shot Електрична енергија Прилагодување : Четири во еден
Типична примена : 130-280 MM wheelbase FPV

Главните својства

Пакет:
Пакет 1, Пакет 2
Бренд Име:
RCMOY

Избор на купувачот