50pcs 820uF 2.5 V SANYO OS-ЕДИН SEPC 8x13mm Ултра Ниска ESR 2.5V820uF За матичната Плоча Солидна Кондензатори
Ново

50pcs 820uF 2.5 V SANYO OS-ЕДИН SEPC 8x13mm Ултра Ниска ESR 2.5V820uF За матичната Плоча Солидна Кондензатори

DEN 309.00
DEN 335.52

Во форма достапна за нарачката


Предмети
Единици
Перформанси
Бренд
SANYO
Серија
SEPC
Номинална Напон
V(DC)
2.5
Номинална Capacitance
u F
820
Температура
deg C
105
Големина(Дијаметар)
мм
8
Големина(Должина)
мм
13

Превозот Услови : Сите предмети ќе биде предаден во рок од 2 работни ден на по примиле исплата . International shipping ќе потрае подолго време, Тоа може да го одложи поради строгите обичаи и лошите временски услови (дожд, поплава, снег). Ако сте подготвени да ги користат Изразат Испорака, треба да плати Дополнителни Трошоци за цел. Ве молиме контактирајте со нас ако НЕ сте добиле објект по 35 дена, ние ќе ги провери со пост канцеларија, а потоа ја или рефундирање на каква било исчезнати предмети.
Повратни информации : Откако ќе го потврдите вашата објектот, ве молиме да ја напуштат повратни информации за нас како ова ќе ни информираат дека сте добиле вашите предмети. Ние навистина треба вашата позитивни повратни информации и 5 ѕвезди на рејтингот по добивање на вашата нарачка, ние ќе ви даде позитивни повратни информации. Вашето задоволство е многу важен за нас. Ако имате проблем или прашање во врска со вашата трансакција, ве молиме контактирајте со нас пред да замине било кој тип на повратни информации. И ни даде можност да се разумно да ги поправи во разумно време, без оглед на вашата грижа може да биде. Негативни повратни информации не реши ништо. Ние сме секогаш спремни да работат работи надвор. Па се чувствуваат слободни да контакт со нас

Главните својства

Бренд Име:
ELECYINGFO
Тип:
Алуминиум Electrolytic Capacitor
Пакет Тип:
преку дупка
Структура:
Фиксна Capacitor
Номинална Напон:
2.5 v
Температурата На Работа:
105
боја:
Светло Сива
Број На Модел На:
2.5V820uF
Примена:
Општа Намена
capacitance:
820uf

Избор на купувачот