KADS A58 Цвет Помине Уметност Печат печат полскиот Печат Помине Уметност Нокти Образец Помине Печат Алатки Гел лак За Печат
Ново

KADS A58 Цвет Помине Уметност Печат печат полскиот Печат Помине Уметност Нокти Образец Помине Печат Алатки Гел лак За Печат

DEN 58.00
DEN 96.00

Во форма достапна за нарачката


Карактеристики : 100% нов мало Материјал : не ' Рѓосувачки челик Тежина : Околу 20g Дијаметар : 7cm Дебелина-0.03 mm Пакет Содржина : 1pc KADS Помине Уметност Печат Образец Инструкции : плочата е заштитен со тенка проѕирна заштитна фолија, ве молиме да се отстрани филмот пред да го користите, така што лак може да биде префрлена од stamper. Како да го користите : 1. Се применуваат база на грб или редовни лак на ноктите. 2. Се применуваат на лак за да ја саканата слика во чинија. (Се препорачува : Користете Солидна Боја на лак, така што текстура ќе бидат подебели од други лак) 3. Направи scraper се потпре над 45 степени и scrape прекумерна полски исклучува брзо и силно од внатре кон надвор. 4. Веднаш притиснете го stamper со нежно се тркала за движење за да ги собереш на дизајн. Сликата е префрлен на печат. 5. Печатење на слика на вашите нокти со нежна возен движење. Сликата е префрлен на вашите нокти. 6. Повторете горните чекори за сите на вашите нокти. 7. По печат помине уметност, да се пријавите врвот решението за траен носат.

Главните својства

Тип На Објект:
Дефиниција
Материјал:
Нерѓосувачки Челик
Број На Модел На:
G00012-A58
Бренд Име:
KADS
Шаблон Тип:
Печат
Тежина:
0.05kg
Количина:
1pcs
Големина:
7.5CM
Производ Единица:
компјутери
Опис На Производот:
ве молиме љубезно ве молиме да изберете дизајн број(s) кога цел
Име на производ:
ноктите печатач
Тип:
печати матрицата
Место на Потекло:
Жеџијанг, Кина (Копно)
Помине Уметност Обрасци:
печат помине уметност
налепници за печат на ноктите:
лак уметност печат

Избор на купувачот