Вез Пеперутка танчерка DIY rhinestones дијамант декоративни насликаните мурали дневна соба и спалната соба цвет и пеперутка LXC578
Ново

Вез Пеперутка танчерка DIY rhinestones дијамант декоративни насликаните мурали дневна соба и спалната соба цвет и пеперутка LXC578

DEN 261.00
DEN 307.20

Во форма достапна за нарачката


DIY Дијамант сликарство производството чекори
1. За да се заврши на добро дијамант цртање, го стави во вашиот избор на соодветна рамка (ресторан не обезбедуваат рамка). Доволно смола дијаманти. Смола дијамант јаде, не дозволувајте деца да си играат со цел да се избегнат несреќи како што се голтање. Референца пред операцијата чекори. DIY сликарство дијамант е исклучителна да им даде на пријатели и најблиски да го изразат добри желби за споделување. по добра борба, остатокот на јазот на лепак соодветните симболи на дијаманти. DIY дијамант привлече личност од било која возраст може да се направи, бидејќи, вклучувајќи деца, членови на семејството и така семејството повеќе топло. (вклучувајќи цртежи, боја табела)
3. Продажба на дијамант сликарство се продава нема проблеми со квалитетот не се врати.
Дијамант слика : 5-Висока вискозност и Доволно Дијамант
1* Ние користиме двострано лепило на вискозитет, не е лесно да се падне дијаманти
2* Висок квалитет сјајна плоштадот дијамант,никогаш нема да избледи
Сега , ве Молиме контактирајте со нас, ви даде најдобра услуга, и совршен производ!
Ние се продава дијамант сликарство материјал е смола, целиот мозаик модели се drilled надвор со смола дијамант, база на мапата со лепило фото хартија. Производ димензии се наведени во опис на производот во смола вежба за професионални фабрика за масовно производство, но исто така мал, постои неизбежна неисправни вежба, ви Благодариме за разбирањето! Со смола дијамант се случува да биде повеќе со повеќе од 30%, помалку дупчење феномен, генерално, не се појави, ве молиме остатокот увери купување. На DIY дијамант сликарство може да се користат за декорација на семејството соба, го направи животот повеќе хармоничен.
DIY Дијамант сликарство Мерки на претпазливост
1. не квалитет проблем). Дијамант слика : 1-Висок Квалитет Дијамант
Дијамант слика : 2-HD Слика платно со Висок defintion сликарство платно појасни. Отвори кутијата и да ја провери дијамант подготви специјални алатки. производот сте го добиле не е завршена. Предлага дека еден вид на смола дијамант еден сет заврши побрзо.
Совети
1. Се користи за да клип за џвакање вежба пинцети, пластичен послужавник.
DIY Дијамант сликарство комплет
1.
Дијамант слика : 3-Слободно Монтирање
Следниве се бесплатни, како што се отстранат грижи
Дијамант слика : 4-Производство чекори
Лесно да се научат,Погоден за сите возрасти!
Ова е готови работи ,види,таа е многу убава ,не е тоа? Само мислев дека ова е мојот заврши ,толку среќен!
Да оркестарот соба или handsel на пријатели е исто така добар избор. На DIY дијамант сликарство може да работи и да научат да се намали стресот, емоционалното прилагодување, активно размислување, подобрување на самодовербата. HD платно цртежи,БАЗА. Ако не знаете каква боја да се користи, ве молиме обратете се до боја на табелата.
DIY дијамант сликарство карактеристика
1. За да исечете некоја добра фигура на цртежи се одржи сортирана низа монтиран на авионот на материјалот погоре. Откривањето на лента цртање погоре, ќе видите голем број на симболи за да одговара на бојата на кодирање. (Пример : производот не е ист со слика, не замислете совршен производ големина не се види, постојат неисправни, итн. Ако постои нечистотија лепливоста можат да влијаат врз нив со ниска температура солидна железо. Според соодветните боја кодирани менгеме соодветните смола инкрустирани дијаманти.

Главните својства

Големина:
25x25cm, 30x30cm, 40X40 CM, 50x50cm, 60x60cm
Рамка:
No
Шаблон Тип:
Сценско
Стил:
Модерна
Бренд Име:
магијата мајстор
Форма:
три-димензионални
Материјал:
Акрилик
Употреба:
Слики
Pasting Област:
Целосна
Дијамант форма:
Плоштад
Платно Пакување Метод:
Навива
Надворешното Пакување:
хартиена кеса
Број на Бои:
20-60
Prodect:
цвет и пеперутка

Избор на купувачот