Кислород Детектор SPD201/O2 0-25%О2 ВОЛ гас тестер звук и светло за аларм
Ново

Кислород Детектор SPD201/O2 0-25%О2 ВОЛ гас тестер звук и светло за аларм

DEN 7324.80

Во форма достапна за нарачката


Може да се открие кислород (O2 ) содржина Мерен опсег : 0-25%(ТОМ) (единица волумен големина) Апликации : Кислород содржина откривање во канцеларија и други работни место Кислород производство работилница рафинирање на Нафта и петрохемиската растенија Кислород содржина откривање во возови и автомобили Кислород содржина откривање на минерали Кислород содржина откривање текот на планинарски и во запечатен места Кислород содржина откривање во кабината Intellectualized дизајн и повеќе функции; Нагласи светлото на екранот и acousto-оптички алармантна, лесно се конфигурира; Ниска моќност симбол на екранот Ергономски случај дизајниран, убава перспектива, убаво работат чувство и лесно да се носат Резолуција : 0.1 %VOL грешка при Мерење : ±0.5% Моќ : 3×1.5 V AAA батерија Димензија : 172 L×51 W×26 H(mm)

Главните својства

Гас Тип:
Кислород
Број На Модел На:
SPD201/O2
DIY Материјали:
Електрични
Бренд Име:
AERMANDA
Со LCD Екран Или Не:
Yes
Мерен Опсег:
0-25%(ТОМ)
Резолуција:
0.1 %VOL
Грешка при мерење:
±0.5%
моќност:
3X1.5V AAA батерија
димензија:
172LX51WX26H(mm)

Избор на купувачот