150kw гориво помалку 110/220 volt електрични индустриски дизел генератор индија цена
Ново

150kw гориво помалку 110/220 volt електрични индустриски дизел генератор индија цена

DEN 927138.24

Во форма достапна за нарачката


150kw гориво помалку 110/220 volt електрични индустриски дизел генератор индија цена
1.1 Генератор на податоци
Модел
HQV150 SGF
Режим на моќ
150 KW
Потрошувачка на гориво
209g/kwh
Номинална напон
220/380 V,230/400 V,110/220 V
Фреквенција
50 HZ/60 HZ
Брзина
1500/1800rpm
Фактор на моќност
0.8
Номинална на напон минливи на вредноста
±20-15%
Напон стабилизација на времето
1.5 s
Номинална на напонот на струја
≤1%
1.2 Дизел Мотор Податоци
Производителот&Модел
volvo&TAD732 GE
Моторот знаци
Вбризгување, Природно aspirated ,Создаден*мозочен Удар 108*115
Моторот номинална брзина
1500rpm/1800rpm
Моторот режим на моќ
165 KW
Моторот премиер моќ
150 KW
Цилиндар
6
Интер-ладење
Затворена вода за ладење
Во текот вчитај
110%
Започнете метод
24 V DC
Брзина на гувернерот
Електронски гувернерот
1.3 Алтернатор Податоци
Производител
кина stamford
Алтернатор фреквенција
50/60 HZ
Алтернатор напон
220/380 V Еден/Три фаза
Линија напон нарушување го оценувате
≤3%
Заштита одделение
IP23
Изолација одделение
H
Ладење модел
Авто-ладење со фановите
Побудување
Brushless,само-побудување со AVR

Главните својства

Фреквенција:
50Hz/60Hz
Номинална моќност:
150KW
Број На Модел На:
HQV150SGF
is_customized:
Yes
Номинална Струја:
270A
Номинална Напон:
110V/220V 220V/380V 240/480V
Брзина:
1500/1800RPM
Излез Тип На:
AC Три Фаза
електричен генератор цена Сертификат:
CE/ISO9001/BV/EPA
Гаранција време:
1 Година Or1000 Часа
индустриски дизел генератор Боја:
Клиенти Барања
Ладење метод:
Затворен Циклус на Вода за ладење
почнувајќи метод:
Електрични Започнете
генератор на моќ:
150kw генератор
110/220 volt генератор Опции:
LCD Дигитален панел
Побудување тип:
Brushless Само-возбуден
Фактор на моќност:
0.8 Lagged
Isulation класа:
H

Избор на купувачот