LED Уличните Светилки Патот Светилка Streetlight Градина Парк Пат Автопат Светилка 130-140lm/w Отворено Осветлување
Ново

LED Уличните Светилки Патот Светилка Streetlight Градина Парк Пат Автопат Светилка 130-140lm/w Отворено Осветлување

DEN 2856.00
DEN 3360.00

Во форма достапна за нарачката

Сите предмети се одликува со заштитен Балон за да се обезбеди вашите производи пристигне во совршена состојба.
Б : за Да се осигура безбедноста на вашата стока брзо да се примени, ние ви нуди широк избор на превозот методи за да ги задоволат вашите потреби, да Брод од страна на Пост Воздух-mail во рок од 5 работни дена по целосната уплата. Транзит пати може да се разликуваат, особено за време на сезона. Ве молиме проверете со вашиот земјата царинската испостава за да се утврди она што овие дополнителни трошоци кои ќе бидат пред наддавање/купување. Генерално, ние ве советуваме да вратите расипан стоки со испраќање на нив преку поштата и ЕМС наместо користење couriers како DHL, UPS-от, FEDEX и TNT.Сите продажни се конечни.
Повратни информации
Ние одржување на високи стандарди на квалитет и се стремиме за 100% задоволството на клиентите! Повратни информации е многу важно Ние да побара да се поврзеш со нас веднаш, ПРЕД да ни даде неутрални или негативни повратни информации , така што можеме да ги исполнуваат решавање на вашите проблеми. Објектите ќе бидат испратени во 1-7 работни дена по исплата е расчисти и потоа ви обезбеди следење на број и следење webiste. Испорака обично трае 15-45 бизнис денови на Светот. Тоа е невозможно да се третираат прашања, ако не знаеме за нив!
Контакт со нас на :
1. Вашата цел адресата МОРА да ОДГОВАРА на вашиот Превозот адреса. Бои што може да ги одберете се топло бела (2700-3500 K) / бела(4000-4500 K) /кул бело (5500-6500 K). Ако led светлата беа скршени во две години, поради квалитетот прашања, ние ќе го поправи тоа за слободни. Купувачот е единствено одговорен за потврдување на компатибилноста на купените точка со својата моќ снабдување . Еве некои прашања на нашата Гаранција и се Враќа Политика :
1. Услуга време : од 9 : 30 до 5 : 30 PST, преку понеделник. Превозот метод зависи од вашиот избор. Нашата цел е задоволството на клиентите!
7. Пред да се врати стоката, ве молиме контакти ни прво да разговараат за прашања што се има.
Испорака
1. Ако не сте добиле вашата пратка во рок од 30 дена од плаќањето, ве молиме контактирајте со нас. 90% од времето сме во можност да го средиме проблемот со давање техничка поддршка, без да мора да се испрати нешто назад. Ако ви треба Meanwell Возачот, ве молиме слободно контактирајте со нас
Купување Забелешка :
1. Ние исто така, обезбеди меѓународен испорака се Изразува како што се ЕМС, DHL и ПРОЗОРЦИ,дополнителни такси превозот е потребно. Јапонски врвот бренд Rubycon capacitor која би можела да се спротивстави на 105°C на висока температура и долг животен век.
Ако имате било какви други барање, ве молиме слободно да контактирате со нас и ние ќе се потрудиме да ви помогне. Во СВЕТОТ ПРЕВОЗОТ (Освен некои земји и APO/FPO). Нормално ние обезбедуваме 1 години гаранција за потрошувачите на нашите LED светла. Овој објект е СИТЕ НОВИ и во фабричките кутија и пакување, сите производи се проверува и пакувани во добра состојба пред испраќање.Превозот време може да се разликува, зависи од примачот локација.
Led уличното осветлување 30w 40w 50w 60w 80w 100w 120w 150w
Wattage : 30 W 40w 50w 60w 80w 100w 120w 150w за опција Напон : AC85-265 V LED диоди : Bridgelux чип Водоотпорен : IP65 материјал : Алуминиум Тело Боја : Сива боја Зрак агол : 120° Прозрачна Флукс(Lm) : 30 W : 3000-3300lm 40 W : 4000-4400lm 50 W : 5000-5500lm 60 W : 6000-6600lm 80 W : 9000-9900lm 100 W : 10000-1100lm 120 W : 12000-13200lm 150 W : 15000-16500lm Боја рендерирање индекс(Ра) : >85 Живот(Hr) : 100000 Hr Големина на : 30 W : 475*200*60mm 40 W : 475*200*60mm 50 W : 570*240*65mm 60 W : 570*240*65mm 80 W : 600*280*70mm 100 W : 680*300*60mm 120 W : 680*300*60mm 150 W : 780*350*70mm Емитуваат Боја : топло бела,природни бела,ладно бела топло бела : 3000-3500 K Природна бела : 4000-4500 K Ладно бела : 6000-6500 K
LED драјвер(LED напојување) : LED драјвер е создаден и дизајниран од страна на Искусен инженер група со користење на висок квалитет на електронски компоненти.

Главните својства

Емитуваат Боја:
Природните бела, Топло Бела, Ладно Бела
Wattage:
30W, 40W, 50W, 60W, 80W, 100W, 120W, 150W
Тип На Објект:
Уличните Светилки
Бренд Име:
MUCHTING
Карактеристики:
led уличните светилки
Тело Материјал:
Алуминиум
Употреба:
Индустриски
Извор На Светлина:
LED Светилки
Гаранција:
3 години
сертификација:
CE,RoHS
Заврши:
Железо
Стил:
Модерна
База Тип:
Оптоварување
Напон:
85-265V
Е Светилки Вклучени:
Yes
Извор На Енергија:
AC
Заштита Ниво:
IP65
Број На Модел На:
1006

Избор на купувачот