5PCS НОВИ 12X12X7 Тактилни Притисни Копче за Префрлање Еден Такт LED 5 боја
Ново

5PCS НОВИ 12X12X7 Тактилни Притисни Копче за Префрлање Еден Такт LED 5 боја

DEN 100.00
DEN 105.12

Во форма достапна за нарачката


Животната средина температура : -25 85 степен
Релативна влажност : 40 до 80 степен
Оценка : DC12 V, 50 MA
Контакт Отпор : помалку од 100ohms
Изолација отпор : повеќе од 100ohms, DC250 V/1 MIN
Dielectric сила : AC250 V 50 HZ за 1 МИН
Electrically век : 100,000 циклуси
Механички век : 100,000 циклуси
Патување : 0.25+или-0.1 mm
Оперативен сила : 160+или-50 GF
Димензии : 12 x 12mm(L x W)
Боја : Црвена, Зелена, Сина, Бела, Жолта
Главно се користи во дигиталната камера, индустриска опрема, апарати за дома, итн.
Стабилни перформанси, безбедност и сигурност
Пакетот вклучува :
ЦРВЕНА *1 PCS нови
Бела *1pcs нови
Жолта *1pcs нови
Сина *1pcs нови
Зелена *1pcs нови

Главните својства

Тип:
Регулатор На Напон
Состојба:
Нови

Избор на купувачот