Бесплатен Превозот Крило Corkscrew Вино Настроената од HiCoup - Премија Сите-во-едно Вино Corkscrew
Ново

Бесплатен Превозот Крило Corkscrew Вино Настроената од HiCoup - Премија Сите-во-едно Вино Corkscrew

DEN 479.52

Во форма достапна за нарачката

Опис На Производот Боја : Црна
Ако уживате во шише шардоне или мерло, но имаат тешко време отворање на плута, тогаш Hi Coup е дизајниран рачна corkscrew настроената да се направи оваа задача едноставен и лесен.
Крилести corkscrew е дизајниран за лесно отворање corked за виното во шишиња, дури и за луѓе со слаби раце или лош зафат предизвикани од артритис.
Нашето Крило Corkscrew :
#1) Нуди две-инчен широк вртење knob што е удобно да се сфати и ќе се лесно да се претвори пресврт non-stick обложени завртка во корк.
#2) Дизајниран со подолго тело и дното јака дека лесно седи на corkscrew на врвот на шишето и го спречува завртка да патуваат многу далеку и кршење на корк.
#3) Карактеристики на елегантен модерен изглед и е дизајниран со полиран хеликс за лесно плута вметнување и двојно крило изградба на стабилна и бескомпромисна потпора.
#4) Tensioned, рационализација на оружје остане безбеден се додека е потребно и овозможи на corkscrew да стојат исправено правејќи го овој настроената едноставен за употреба.
Живот во кујната/Бар е полесно кога ќе го користат правото алатка за задачата, а нашиот крило corkscrew нуди елегантна и сигурниот начин да се отвори шише вино.

Главните својства

боја:
Црна
Тип:
Лентата За Алатки
Бренд Име:
cocktailgeek
сертификација:
ФДУ
Лентата За Алатки Тип:
Corkscrews & Openors
Материјал:
Метал
Дијаметар:
Функција:
Еко-Пријателски
Метал Тип:
Цинк Легура

Избор на купувачот