P3 внатрешна led екран изнајмување виси кабинет рекламирање супер-тенок rgb видео ѕид
Ново

P3 внатрешна led екран изнајмување виси кабинет рекламирање супер-тенок rgb видео ѕид

DEN 18144.00

Во форма достапна за нарачката


(3) Тоа е многу лесно да се пресмета големината на LED екранот.Добро обучени и искусни службеници да одговориме на сите ваши прашања во течно англиски .
4, Лак обвивка, заштита на ПХБ и relevent компоненти. Со специјални брави, само 3 чекори за да се инсталира во непосредна близина панели, поудобно & брзо да го инсталирате и расклопување.
Напомена : цена вклучувајќи целата led кабинет, добивањето на картичката, картон пакет , без лет случај, и без испраќање на картичката!!!
Ако сте во Бразил, ве молиме запомнете ни нудат увоз даночен број!!
Опис
SRYLED P3 изнајмување на LED екранот е направен од 576mm x 576mm умре-кастинг алуминиум кабинет.
Ние произведуваме многу значи имаме добри цени и стабилен квалитет, добредојдовте да контактирате со нас за повеќе детали. Тоа е, главно, за конференција, сала за состаноци, каде што потребите се поврзете камерата за видео во живо.ОЕМ и ODM, сите вашиот кориснички екран ние може да ви помогне да дизајн и стави во производот.7 M бои(Синхронизирани)
Температура На Боја
R. Потрошувачка На Енергија
300 W/метри
Температура На Чување
-30~+70 степен
Работна Температура
-20~+50 степен
Слепа Точка Го Оценувате
MTBF
>10,000 Часа
Животен Век
>100,000 Часа
Водоотпорен Ниво
IP43
Оперативен Влажност
10%~90% RH
Контрола Методот
Синхрони, Асинхрони, 3 G,WIFI,USB
Контрола на КОМПЈУТЕР
Со DVI Графичка картичка
Оперативен Систем
Win 98, Win2000, XP, Win7, Win8
Видео Сигнал Режим
RF, S-Video, RGB, RGBHV, YUV, YC итн
Сертификат
CE, Ro HS
Апликации
Бизнис Организации
Супермаркет, големи трговски центри, ѕвезда-отценети, хотели, туристички агенции
Финансиски Организации
Банки, друштва за осигурување, пошти, болница, училишта
Јавни Места
Подземна железница, аеродроми, станици, парковите, изложбени сали, плоштади, стадиони, музеи,
комерцијалните згради, простории за состаноци, владата
Возбудувања
Филм театри, клубови, фази
Нашите Услуги
1).
Карактеристики :
(1) со Висока дефиниција, 111111pixels/метри, може да се покаже живописни слики и видео јасно.
6, Кратко прикажување на дистанца, може да се види во 1 - 2 метри, на кратко растојание.2 мм, па површината е многу мазни. Тоа е ултра-тенок и супер-светлина. B светлината 256 ниво прилагодливи
Моќност
AC110 V/ 220 V ±10, 50 HZ
Макс.
(4) Со умре-кастинг алуминиум кабинет, толеранција може да се контролира во 0.
2, Висок контраст, 4000 : 1.Вашето пребарување поврзани со нашите производи или цените ќе бидат одговорени во 24hrs.
Карактеристики
1, Одлична рамност, neighbouing модул јазот помалку од 0.
3, Лесна инсталација, со брзо брави, моќ и податоци приклучоци.
5, Висока резолуција, 111111dots/метри. Потрошувачка На Енергија
1000 W/метри
Ave.
Спецификација
Пиксели Теренот
3мм
Пиксел Густина
111111dots/метри
Боја За Конфигурација
1 R1 G1 B
LED Пакет
SMD2121
Модул Големина
192mm x 192mm/192mm x 96mm
Модул Резолуција
64dots x 64dots/64dots x 32dots
Вози Режим
1/32 Скенирање
Стандард Кабинет Големина
576mm x 576mm
Кабинетот На Тежина
8 KG Вози IC JXI 5020
Осветленоста
≥1200 cd/метри
Гледање На Далечина
3m-30m
Агол На Гледање
H : 140°; V : 120°
Освежете Го Оценувате
2000 HZ, прилагодлив од страна на софтвер
Рамка Го Оценувате
120frame/s
Сива Скала
16.Дистрибутер брод се нудат за вашиот уникатен дизајн и некои нашите сегашни модели .
(2) Само 8 КГ на панел,80mm дебелина, може да стои сам.Заштита на вашиот продажен простор, идеи за дизајн и сите вашите приватни информации
Производ Слики
Ве молиме оставете ги вашите достапни информации за контакт кога ќе испратите порака, за да можеме да се разбереме едни со други подобро, ви благодарам!.

Главните својства

is_customized:
Yes
Бренд Име:
CNSRYLED
Број На Модел На:
SRY-АКО-P3
Екран функција:
Видео
Цевка Чип Боја:
Полна Боја
Употреба:
Внатрешна
Пиксели:
3мм
Кабинетот Големина:
576mm x 576mm
Материјал:
Леене Алуминиум
Тежина:
8KG
Вози Метод:
1/32 скенирање

Избор на купувачот