година Нови Гроздобер Американски Лустерот Метал Црна Aisle Светла Балкон кристал приврзоци за лустери За Дома Модерна Гроздобер
Ново

година Нови Гроздобер Американски Лустерот Метал Црна Aisle Светла Балкон кристал приврзоци за лустери За Дома Модерна Гроздобер

DEN 6819.00
DEN 7178.40

Во форма достапна за нарачката


Спецификации(со возач) : 1. Текст : AC90~260 V,50/60 Hz 2. Главен материјал : стакло,железо,алуминиум 3. Телото боја : црна 5. LED : led свеќа 6. Димензии : 3 глава : w450*550mm,кабелот е 550mm (прилагодливи) 4 глава : w500*550mm,кабелот е 550mm (прилагодливи) 6 глава : w700*650mm,кабелот е 550mm (прилагодливи) 8 глава : w800*750mm,кабелот е 550mm (прилагодливи) 10 глава : w850*800mm,кабелот е 550mm (прилагодливи) 7. Прозрачна флукс : 500lm за топло бела, 550lm за кул бело 8. УПТ опсег : топло бела-2800 K-3200 K, кул бело : 6000 K-6300 K 9. Боја рендерирање индекс : Ra80 за топло бела,Ra75 за кул бело 10. LED живот : над 100,000 H 11. 3years гаранција

Главните својства

Абажур Боја:
3 глава, глава 4, 6 главата, 8 глава, 10 глава, 12 глава, глава 15
Wattage:
black color, Brown color
Тип На Објект:
Лустери
сертификација:
CE,FCC,RoHS,CCC
Напон:
90-260V
Тело Материјал:
Алуминиум
Извор На Енергија:
AC
Број На Модел На:
лустерот светлина
Сенка Тип:
Shadeless
Тип На Прекинувач:
Допрете On/Off Прекинувач
Гаранција:
3 година
База Тип:
E14
Заврши:
Бранеа Никел
Извор На Светлина:
LED Светилки
Е dimmable:
No
Е Светилки Вклучени:
Yes
Стил:
Арт Деко
Сенка Ветер:
Up
Инсталација Тип:
Semiflush Планината
Карактеристики:
LED Кристал Лустерот Светлина
боја:
Црна
Метал:
железо кристално

Избор на купувачот