Висок Квалитет На Дрво Инкџет Печатење Машина Мини Ув Led Печатач За Кожа Стакло И Метал
Ново

Висок Квалитет На Дрво Инкџет Печатење Машина Мини Ув Led Печатач За Кожа Стакло И Метал

DEN 95520.00

Во форма достапна за нарачката

Како можам да се прилагоди на печатење висина?
Haiwn УВ печатач инсталира инфраред сензор па и на печатач може да се открие широчината на печатење објекти автоматски.Дали тоа мора да се прска пред-слој?
Haiwn УВ печатач може да се печати бели бои директно и нема потреба за пред-слој. Надвор од една година, само за полнење на трошоците.Каде може да се купи резервни делови и мастила?
Нашата фабрика исто така, обезбеди резервни делови и мастила,можете да купите од нашата фабрика директно или други добавувачи во вашиот локален пазар.голф итн
мастило
Заштита на животната средина на УВ светлина лекување на мастило
Напон
AC100~120 V/AC220~240 Vself прилагодување,50/60 Hz±1 Hz
моќност
работен режим 60 W
подготвени на чекање не повеќе од 20 W
возачот
ПРОЗОРЕЦОТ XP/7
Опкружување При Работа
Температура : 10-35degree,Влажност : 20-80%
Лекување начин
LED светилка лекување,25000-30000 часа
Пакување и испорака
1.Може да Haiwn LED УВ печатач за печатење втиснување ефект?
Да, нашиот УВ печатач може да се печати втиснување ефект, за понатамошни информации или примероци слики, ве молиме контактирајте го нашиот претставник продавач.Ако нема посебни барања, печатачот ќе биде предаден според оценет напон на купувачот земјата.УВ печатач важи и за многу видови на различни материјали, со професионален боја поделба софтвер да се реализира печатење на керамички плочки,телефон случај, метал, стакло, дрво, топче за голф, автомобил CD DVD, пластични кеси, карти, итн. Превозот цена и назад ќе биде на товар на купувачот.Како можеме да почнете да го користите печатач?
Ние ќе испратиме прирачник за настава видео со пакетот на печатачот. Тоа е комбинација брзо брзина на печатење и елегантен дизајн на костим, направи дигитално печатење производство да стане реалност. Надвор од една година, само за полнење на трошоците .Сите печатач цел да не содржат мастило ,ако е потребно ,можете да го купите од нашата фабрика или локалниот пазар .
PS : Rip софтвер е бесплатно за вас!
Answer : ___________________________ Note :
1. Што е печатење цена?
Обично,1. висок квалитет на енергија, заштеда на енергија, заштита на животната средина побарувачката на пазарот.
Ако не користите печатач повеќе од 3 дена, ве молиме чисти печати ја главата со чистење течност и го стави во заштитната касети за печатач (заштитна касети се специјално користи за заштита на глава за печатење)
Купување Информации :
1.Она што за одржување на УВ печатач?
За одржување,ние ви препорачуваме да моќ на печатач еднаш на ден. За било какви прашања за време на користење на нашата машина, нашиот техничар ќе даде живот време техничка поддршка онлајн директно .
Нашата Компанија
Најчесто поставувани ПРАШАЊА
1.

Главните својства

Бренд Име:
airwren
Интерфејс Тип:
USB
Стил:
боја
Макс. Големина На Хартија:
A4
Хартија Храна Режим:
Авто
Поддржува Мрежа За Печатење:
Жичен
Двострано Печатење:
No
Брзината На Печатење:
8ppm
Број На Модел На:
AR-LED Mini6 ув печатач
Црна Брзината На Печатење:
111sec( A4+ фото)
Брзината На Печатење Во Боја:
111sec( A4+ фото)
Max. Резолуција:
5760*1440dpi
Почетен Датум:
2014
Напон:
100-240V
Внатрешна Меморија:
Никој
Примена:
За Комерцијални
Тип:
ув печатач
Употреба:
ув flatbed печатач
Големина:
700*710*600mm
Употреба:
ув печатач
мастило:
ув мастило
сертификација:
CE
Софтвер:
Rip софтвер
Бруто тежина:
50kg
димензии на печатење:
160x297mm
печати на чекање:
CMYKWW
Резолуција на печатење:
5760x1440dpi
Медиуми:
телефон случај,керамика ,стакло,дрво,итн..
Гаранција:
една година

Избор на купувачот