Т-962 Reflow Рерна Инфраред IC Грејач Лемење Машина 800 W 180 x 235 mm T962 BGA SMD SMT Rework CE Сертификат 1 год Гаранција
Ново

Т-962 Reflow Рерна Инфраред IC Грејач Лемење Машина 800 W 180 x 235 mm T962 BGA SMD SMT Rework CE Сертификат 1 год Гаранција

DEN 11232.00
DEN 12479.52

Во форма достапна за нарачката


Т-962 Инфраред IC Грејач Reflow Лемење Рерна на продажба!
BGA SMD SMT Rework
800 W 180 x 235 mm
Една Година Гаранција
CE Сертификат
Брза Испорака
30-дена без мака Политика на Враќање
Карактеристики
1. Голем инфраред лемење област
Ефективна лемење област : 180 x 235 mm
2. Мулти температура бран
8 температура-параметар бранови избор; со упатство за греење функција, форсирано ладење функција, итн.
3. Уникатен дизајн на температурата се зголеми и homoeothermy
Соработката на брза инфрацрвена греење со излез работа 800 W и homoeothermic фан прави температура точни, па дури и целиот процес се автоматски и точни во согласност со претходно температура бран. Нема потреба од дополнителна контрола.
4. Сеопфатни функции
Со функции на reflow лемење, сушење, термичка заштита, финализирање на дизајн, брзо ладење, итн.
Способен за лемење еднокреветни и двокреветни PCB панели со сите видови на енкапсулација форма како што ЧИП, СОП, PLCC, QFP, BGA, итн;
Може да се користи за лепак solidifying, коло термички стареење, PCB одржување, итн;
Спецификации
Модел Т-962 Напојување НАИЗМЕНИЧЕН 220 V / 110 V; 50 - 60 Hz Топлина Стил инфрацрвено зрачење + циркулираат правец Номинална Моќност 800 W Циклус Време 1 - 8 мин Контрола на Владата 8 IC температура бранови Температура Опсег (°C ) 0-280 Фиока Големина на (mm) 180 x 235 Големина на (mm) 310 х 290 х 170 Димензии (mm) 375 x 240 x 375
Внимание : напон може да биде 110 V/60 Hz или 220 V/50 Hz (опционално). Стандардно, ние ќе брод на производ со напон и фреквенција стандард во примачот 's земјата. Ако ви треба нешто различно, ве молиме испратете ни порака.
Додатоци
1 x T-962 reflow рерна
1 x Осигурач(110 V : 10; 220 V : 8)
1 x Моќ Кабел
Како да Работат
Ве молиме љубезно ве молиме копирајте овој сајт да се види работата демо : "youtube.com/watch?v=PM2v E0 PDLz0&feature=plcp "
Плаќање
1. Ние прифаќаме Alipay (Зачувам Услуга), Кредитна Картичка, Бразил Boleto и други методи на плаќање.
2. Ако се судрите со плаќање проблем, пратете ни порака и ние ќе бидеме среќни да ви помогне. Ве молиме потврдете го вашиот превозот адреса, кога се врши плаќање.
Пратката & Политика На Враќање
Контактирајте со нас & Повратните информации
За Нас
Ние сме компанија со богато искуство во светската трговија.
Основана во 2009 година, ние сме посветени да служи на нашите клиенти со големи производи и одлична услуга, додека одржување на висок квалитет и ниски цени.
Ние, исто така, имаат богата производи повеќе од екранот во продавницата. Доколку имате потреба, можете да контактирате со нас и тоа ќе ни биде големо задоволство да ви обезбеди висок квалитет на производи со разумна и атрактивна цена.
За Бразил клиенти , со цел да се направи царинење без проблеми и да добиете вашиот производ asps, кога прави нарачка, ве молиме оставете ги вашите CPF или CNPJ број. Ви благодариме на соработката.
За Русија клиенти, со цел да го добиете вашиот производ sucessfully и asps, кога ставање на твојот ред, ве молиме бидете сигурни дека на корисниците име е твоето полно име. Ви благодариме на соработката.
Tarrife : тарифата е платена од страна на клиентите, и ве молиме контактирајте царинската да се направи царинење во времето. Ако не сакате да се направи царинење, ние може да направи ова за вас, а вие треба да ги плати соодветните тарифни за нас пред пратката. Ви благодариме за соработката.

Главните својства

Број На Модел На:
Т-962
Тип На Објект:
Накит Алатки & Опрема
Фиока Големина (mm):
180 x 235 mm
Температурата Опсег (C ):
0 - 280
Номинална моќност:
800 W
Место на Потекло:
CN
Applicaton :
BGA SMD SMT rework
Топлина Метод:
Инфраред IC грејач
is_customized:
Yes

Избор на купувачот