CENWAN Автоматскиот Сензор на Температура на 5226374 За CHRYSLER ВОЈАЏЕР њујоркер НЕОНСКИ (PL) 2.5/3.0
Ново

CENWAN Автоматскиот Сензор на Температура на 5226374 За CHRYSLER ВОЈАЏЕР њујоркер НЕОНСКИ (PL) 2.5/3.0

DEN 624.00

Во форма достапна за нарачката


Автоматскиот Сензор Сензор на Температура на ОЕМ : 5226374 Број на Порти : 2 Нишка Големина : 3/8x18 NPTF Warantty : 1 година
Функција : Да тест на температура на течност за ладење во моторот,и судија на топлина состојбата на моторот,тогаш промените на температурата сигналот во електричен сигнал да го помине на компјутер ЕКИ
Автомобил Одговара : Модел Зафатнина Година За CHRYSLER ЛЕ БАРОН 2.2/2.5/3.0 1986/09 - 1994/12 За CHRYSLER НЕОНСКИ (PL) 2.0 1994/05 - 2000/02 За CHRYSLER њујоркер 3.5 1992/01 - 1998/09 За CHRYSLER ВОЈАЏЕР II (ES) 2.5/3.0 1990/08 - 1995/09
За CENWAN
За Пратката 1.Во СВЕТОТ ПРЕВОЗОТ(Освен некои земји и APO/FPO) 2.Нарачки обработени навремено по плаќање верификација 3.Ние само брод да се потврди цел адреса.Вашата цел адресата МОРА да ОДГОВАРА на вашиот Превозот адреса 4.На сликите кои се прикажани не се вистински објект и се за нашиот референца само.Нашата цена е за еден објект.Не за двојно 5.УСЛУГА ТРАНЗИТ ВРЕМЕ е предвидено од страна на превозникот и исклучува време на викендите и празниците.Транзит време може да се разликува,particulary во текот на hoiday/сезоната. 6.Ако не сте добиле вашата пратка во рок од 30days. од плаќање,ве молиме контактирајте со нас.Ние ќе ги пратите пратката и да се вратам на вас како е можно поскоро со одговор.Нашата цел е задоволството на клиентите. 7.Поради акции статус и временската разлика,ние ќе изберете да брод од вашиот објект од нашиот прв avaliable складиште за брза испорака.
Враќање & Наплата 1.Имате 7days да контактирате со нас и 30 дена за да се врати од денот.Тоа беше примено овој објект е во вашиот поседување на повеќе од 7 дена.Тоа е condidered користи и НИЕ НЕ ЌЕ ИЗДАНИЕ ШТО НАПЛАТА ИЛИ RELPLACEMENT.НЕМА ИСКЛУЧОЦИ!Превозот цена е мечка од двете продавачот и купувачот на половина. 2.Сите вратени предмети МОРА да БИДЕ во оригинално пакување и МОРА да ни овозможи со превозот следење на број,специфична причина за враќање,и вашиот po#. 3.Ние ќе рефундирање на ВАШИТЕ ЦЕЛОСНА ПОБЕДА ПОНУДАТА AMOUT,ПО приемот на објектот на неговата оригинална состојба и пакување со сите компоненти и accessones вклучени.ПО ДВЕТЕ КУПУВАЧОТ И SEELER откажете трансакцијата од aliexpress ИЛИ можете да одберете да имате замена. 4.Ние ќе ги сноси сите превозот цена, ако производот(ите) што е(се) не како рекламира.
За Гаранција 1.12 месеци Производителот е ограничена Гаранција за неисправни предмети(exclding предмети оштетени и/или злоупотребени од денот на приемот.Accesson доаѓаат со 3-месечен гарантен. 2.Неисправни предмети МОРА да БИДАТ пријавени и се враќа во рамките на гарантниот период(и во оригиналното пакување,ако е можно).Вие мора да му кажете ни што дефектот е и ни даде вашата цел број.НИЕ НЕ ПОПРАВКА ИЛИ ЗАМЕНА НА ПРЕДМЕТИ СО ИСТЕЧЕН РОК НА ГАРАНЦИЈА. Вие се согласувате да ги сите горе-наведени политики по нарачување на aliexpress!
За Повратни информации го одржуваме високи стандарди на квалитет и striver за 100% задоволството на клиентите!Повратни информации е многу важно Ние да побара да се поврзеш со нас веднаш, ПРЕД да ни даде неутрални или негативни повратни информации, така што можеме да satisfacty вас.

Главните својства

Сместување:
Во Воздухот Доводна Цевка
Резолуција:
213764
Тип:
Coolant Сензор На Температура На
линеарна:
5226355
Чувствителност:
5226374
Тип На Сензор:
Piezoelectric
Стил:
D
Повторливост:
25174208
Мерен Опсег:
MB895098
Hysteresis:
4713483
Бренд Име:
CENWAN
тема големина:
3/8x18 NPTF
Број На Порти:
2
имајќи тип:
Им била заклучена
Боја:
Црна
Тип На Сензор:
NTC Сензор
Се користи во Возила:
За Chrysler
ОЕМ:
5227805
Сертификат:
ISO9001 TS16949
Пакување:
CENWAN ПАКУВАЊЕ
Warantty:
1 година

Избор на купувачот