788+ Dual Пулсот Батеријата Место Заварувач Заварување Машина Моќ Алатки Батерија Полнач
Ново

788+ Dual Пулсот Батеријата Место Заварувач Заварување Машина Моќ Алатки Батерија Полнач

DEN 8899.00
DEN 9888.00

Во форма достапна за нарачката

МОЌ 788+ Место Заварувач & Батерија Полнач Двојна Пулсот Батеријата Место Заварувач Заварување Машина за алат Батеријата w/ Подножјето на Возилото Полначот Карактеристики & Спецификации : • Единствена дигитална батеријата полнете ја функцијата за постојан струја/константен напон надополнување ако сте надвор за работа. • Напредно MCU тековната контролер постигнува прецизно микро-компјутер за лемење. • Лемење Дебелина : 0.1~0.5 mm • Може да се користи за батеријата на моќ алатки • Пошироката тековната низа и еднокреветни/двокреветни пулсот лемење режим на избор се изврши моќна функција и висока сигурност. • MCU започнете контрола. • Допир дигитална контрола со температура на екранот има прецизни место лемење. • Батеријата полнете ја LED дисплеј 2 X 3 цифри. • Краток спој заштита во надополнување на излез. • За собранието лемење сите видови на мобилни батеријата, лаптоп батеријата. • Исто така, за прецизност обработка лемење метални делови. Напон на Текст : AC 180 V~240 V / 110 V Примарна Струја : 2 A~15 A; Лемење на струјата : 50 A~800 A (Поврзани со Пулсот Спектар 1ms~19ms) Лемење Дебелина : 0.1~0.5 mm Димензии : 140 X245 X200 mm Нето Тежина : 4.3 kg Додатоци : Подножјето на Возилото, лемење електроди, хексадецимален клуч, специјализирани клуч, полнење жица, осигурувачот Полнење Способност : Напон Надополнување на Опсегот : 4.2 V~36 V Тековната Надополнување на Опсег : 0~3А нашата намера не е да се блокира било купувачот, ако не можете да го купите директно, или мислиш дека не превозот цена не е разумен до вас, ве молам, ве молиме контактирајте со нас преку порака или e-mail.

Главните својства

Тип На Објект:
Накит Алатки & Опрема

Избор на купувачот