4mm Кина Проток Купот/ Мастило Вискозност Купот/Viscometers Zahn Купот на 30 години~100s
Ново

4mm Кина Проток Купот/ Мастило Вискозност Купот/Viscometers Zahn Купот на 30 години~100s

DEN 4128.00

Во форма достапна за нарачката

Тест густата вискозитет течности
2.
За плаќање : 1.
Многу важно !!
1, ве Молиме љубезно ја напушти валидна e-mail адреса и телефонски број за да ни се за олеснување на контактот навремено.)
За повратни информации :
1.
Функција :
Специјално за тестирање на густо вискозитет течности
За повеќе информации за производот е информации, ве молиме љубезно ве молиме контактирајте со нас. : 356
Внатрешен дијаметар : Φ49.99
Куп БР. Платите на Aliexpress Зачувам преку кредитна картичка . Вашиот повеќе позитивни повратни информации е високо ценет.4mm Кина Проток Купот/ Мастило Вискозност Купот/Viscometers Zahn Купот на 30 години~100s
1.
Повеќе производи pls ве молиме кликнете тука :
Како што следува табела на други спецификации. Ви благодарам многу !
1.02 mm
Tructure спецификација :
Местото с ниска мерење на купот на куп annular, се приспособат на хоризонтална завртка на база да се направи на ниво блистер во средината место, под примање на купот е капацитетот е околу 150ml, за добивање на течеше течност. Тоа само ве однесе 30 секунди. Преносни апарати
3.
Ако треба да брод од страна на вашиот начин,ве молиме контактирајте со нас.Се изразат преку DHL,Fed Ex,ТНТ,EMS,UPS-от и Сингапур Пост. Висок квалитет и најдобра цена
Вискозност Куп-4mm
Оваа чаша е пренослив апарат, погоден за мерење на вискозност помеѓу 30 години - 100s' бои, пополни чаша со течност, користете истекот на времето како мерка резултат на тоа, и вискозност вредност е на второ место.99
Куп БР. Висок квалитет и најдобра цена
Вискозност Куп-4mm
Оваа чаша е пренослив апарат, погоден за мерење на вискозност помеѓу 30 години - 100s' бои, пополни чаша со течност, користете истекот на времето како мерка резултат на тоа, и вискозност вредност е на второ место. Или друг рок на плаќање : Paypal, Western Union (ве Молиме љубезно ве молиме да контактирате со нас за да добиете сметка. Преносни апарати
3. : 356
Внатрешен дијаметар : Φ49.02 mm
tructure спецификација :
Местото с ниска мерење на купот на куп annular, се приспособат на хоризонтална завртка на база да се направи на ниво блистер во средината место, под примање на купот е капацитетот е околу 150ml, за добивање на течеше течност. Тест густата вискозитет течности
2.2 мм
Внатрешниот Конус Агол : 81 ° ± 15'
Испуштање Spout : 4 ± 0.02 mm
Млазницата Дупка со Дијаметар : Φ4 ± 0. , pls изберете совршен натпревар стандард што треба. Ве молиме контактирајте со нас пред да замине никакви негативни или неутрални повратни информации до нас. Бидејќи вашето мислење е многу важен за нашиот бизнис развој, ако сте задоволни со нашите производи и услуги, срдечно ве покануваме да ја напушти позитивни повратни информации до нас. Ние ќе ви обезбедиме нашата најдобра услуга со вас да ги реши сите проблеми.
2, ве Молиме љубезно укажуваат на декларираната вредност за царинска ако се потврди цел,
ако не,ние ќе ги прогласи иста со вредноста на нарачката.02 mm
Млазницата Дупка со Дијаметар : Φ4 ± 0.
Функција :
Специјално за тестирање на густо вискозитет течности
За повеќе информации за производот е информации, ве молиме љубезно ве молиме контактирајте со нас. Брзо тест вискозност
4. Ако примите парцела ве молиме запомнете да го потврдите вашето прием за нас и напишете го вашиот коментар, тоа ќе биде високо ценета! 2. Брзо тест вискозност
4.
За превозот :
1.
Техника Параметри :
Куп способност : 100ml ± 1ml
Име на производ : мерење на Протокот првенство
Куп Материјал : месинг
К вредност : 0.

Главните својства

Број На Модел На:
4mm
Тип:
Вискозност Првенство
Име:
Wingtai
Материјал:
Дувачкиот
Капацитет:
100ml ± 1ml
Отворот Материјал :
Нерѓосувачки Челик
Мерен Опсег:
На 30 години to100s
Внатрешен Дијаметар:
49.5 ± 0.2 мм
Внатрешниот Агол Конус:
81°± 15
Испуштање Spout:
4 ± 0.02 mm
Млазницата Дупка Со Дијаметар:
4 ± 0.02 mm
Функција:
мерење на проток првенство

Избор на купувачот