Преносни 'Рчи Блокатор Затка интелигентни Анти-' Рчи Спиење Wristband се Запре ' рчењето
Ново

Преносни 'Рчи Блокатор Затка интелигентни Анти-' Рчи Спиење Wristband се Запре ' рчењето

DEN 496.00
DEN 661.44

Во форма достапна за нарачката

Карактеристики : Види изглед. Автоматска работа и лесен за ракување. Подобрување на спиење quallity. Единствени дизајниран biosensor за автоматски детектира ' рчењето. Користи телото природни биоенергија механизам со стимулирање на нервите во зглобот област. Нервна стимулација возови на корисникот за да го reflexively намалување ' рчи зачестеноста и обемот, корисниците искуство нема штетни несакани ефекти, неинвазивна метода. Стимулација не се наруши или да се разбудам на корисникот од нормално спиење. Wristband дизајниран за максимална удобност и практичност. Спецификации : Излезниот интензитет : 180u A Служат време : 8 часа(автоматско исклучување) Напојување : 1 * 1.5 V AAA батерија (Не се вклучени) Пакет тежина : 213g / 7.52 оз Пакет листа : 1 * ' Рчи Затка 1 * Зглоб Бенд 1 * Завртка Возачот 1 * самолепливи Електроди 1 * Упатство

Главните својства

Тип На Објект:
Спиење & ' Рчењето
работа на владата:
Авто
Тип:
Анти ' Рчи Зглоб Види

Избор на купувачот