Mokungit 5x1M LPD8806 60 Led диоди/m 5050 RGB Addressable Светлина Лента Лента Пиксели IP20 Не Водоотпорен IP65 IP67 Црна/Бела ПХБ DC5V
Ново

Mokungit 5x1M LPD8806 60 Led диоди/m 5050 RGB Addressable Светлина Лента Лента Пиксели IP20 Не Водоотпорен IP65 IP67 Црна/Бела

DEN 3839.52

Во форма достапна за нарачката


Опис :
1) PCB Позадина : Бело/Црна
2)Емитуваат Боја : сон магија боја : Flash, Strobe, Избледи, и Мазна.итн
3)Заштита : IP20 IP65 IP67
4)Работен Напон : 5 V DC
5) IC чип : LPD8806
6) LED Кол : 60leds / m, 1meter / ролна, еден пиксел IC контрола две 5050 led.
7)Прикажи ги агол : 120 степенот до 140 степен
8)Работна Температура : -20 до 50
9) Wattage : max 18 W/метар
10)Бранова должина(NM) : R-650mcd, Г-520mcd,Б-460mcd
11)Боја Температура : RGB
Функција :
1)Безбедно да се користи. Работниот напон е 5 V. исклучително ниска топлина. Тоа е допирни и безбеден за деца.
2) Лесен за инсталација - Двојно страна лента на задната страна на дресот на стапчиња и да чисти, рамни, не-porous површината.Plug and play, без жици.
3)да се Намали ре-светилка фреквенција. Животниот век е над 50000 часа. Зачувај напор и трошоци за одржување се менува светла често.Еко-пријателски.
Примена :
1) Идеален за декорација на градење на контурите, пејсажи осветлување, забава теми
2) Празник на светлината скулптура, декоративна слика, активни знаци, прикажува, продавница прозорци
3) И storefronts, бар, ноќен клуб, на улица, тротоарот, дек, парк, тремот, скалите, оградата, таванот, или патеката.
4) За вила декоративни осветлување, трговски центри, декоративни осветлување, мост осветлување, плоштади осветлување, погоден за ресторан, хотел, КТВ, диско, ноќни клубови
5) како убава пејзаж на high-end забава. Висока светлина, добра флексибилност, лесно уред, шарени различни, дома декорација, концерти, модни ревии, и така натаму, може да се користи како преферирана.
Пакетот Вклучува :
5x1m LPD8806 60leds 30 IC DC5 V LED пиксели лента.
ПОЛИТИКА

Главните својства

боја:
60L Бела ПХБ IP20, 60L Бела ПХБ IP65, 60L Бела ПХБ IP67, 60L Црна PCB IP20, 60L Црна PCB IP65, 60L Црна PCB IP67
Тип На Објект:
Лента
Извор На Енергија:
DC
Просечен Живот (часот):
35000
сертификација:
CE,RoHS,CCC
Бренд Име:
MOKUNGIT
Боја Temp(К):
1
LED Чип Модел:
SMD5050
Led Диоди Број/M:
60 компјутери/m
Лента тип:
SMD
Водоотпорен:
No
LED Чип Бренд:
Epistar
Повод:
дневна соба
Број На Модел На:
LPD8806
Енергија:
светлина
Спецификации (монистра светлина / m):
60
Потрошувачка на енергија (W/m):
0.3
Напон:
5V

Избор на купувачот