1PCS 602244 3.7 V 600mah Литиум полимер Батерија Со Заштита на Одборот За MP3 MP4 MP5 GPS Стакло Дигитален Производ Бесплатен Превозот
Ново

1PCS 602244 3.7 V 600mah Литиум полимер Батерија Со Заштита на Одборот За MP3 MP4 MP5 GPS Стакло Дигитален Производ Бесплатен

DEN 262.00
DEN 335.52

Во форма достапна за нарачката


Опис На Производот
Батеријата Систем : Li-Полимер Батерија На
Стандарден Капацитет : 600 mah
Стандарден Напон : 3.7 V
Големина : 6mm*22mm *44mm
Модел : 602244 (6*22*44mm)
Спецификации :
1,Номинален напон : 3.7 V;
2,Стандард на полнење и празнење на 1 C
3,Широко се користат за GPS/PSP/СРЕДЕН/PDA/Паметен телефон/таблет компјутер
4,OEM/ODM се нудат
5,Обичај димензија прифати.
Функција :
3.7 v литиум батерија пакет за psp батеријата
Полнење на струјата : стандард 0.2 C5 A и максимална 1 C5 A
Полнење критичниот напон : 4.20 ± 0.03 V
Стандард испуштање струја : 0.2 C5 A
Максимална испуштање струја : 2.0 C5 A
Испуштање на критичниот напон : 2.75 V
Одлични безбедносни перформанси
Лесен
Висока способност
Ниска внатрешна отпорност
Одлична празнење перформанси
долго време циклус
Примена : MP4, Мобилен Телефон, СРЕДИНАТА,бебе монитор, мали летање хеликоптери, чорапи , медицински уред , резервната моќност, Преносни DVD, ПОС машина, Биро vidio, E-ВЕЛОСИПЕД, мотор грижа , вежба , Дигитална камера и PDA

Главните својства

Тип:
Стандардна Батерија
Бренд Име:
Литар енергија на батеријата
Пакет:
Yes
Употреба:
MP3 / MP4 Плеер
Батерија:
Yes
Број На Модел На:
602244

Избор на купувачот