LED Круг Дневно Возење Работи Светлина светилки drl Автомобил Магла Светилка Ledriving Ledfog Висока Моќност 2in1 LEDfog за Suzuki Грант Vitara
Ново

LED Круг Дневно Возење Работи Светлина светилки drl Автомобил Магла Светилка Ledriving Ledfog Висока Моќност 2in1 LEDfog за Suzuki

DEN 5387.00
DEN 6192.00

Во форма достапна за нарачката


Универзалната 3.5" 90mm Круг LED Магла Светлината на Денот да Работи LED Светилка Чипови 2 во 1 Магла Светилка за Осветлување светилки drl со Објектив за SX4 Седан Брза Grand Vitara Алто Jimny Ertiga Celerio Вагон Р
Детали за 2 во 1 90mm Круг Универзална Дневно Светло за Магла
Дизајниран за S UZUKI Грант Vitara 2006 година до сега, Отценети напон : DC12 V Номинална Моќност : 18 W Прозрачна флукс : 1800 LM температурата на работа : Под 40 степен +80degree Боја температура на Магла : 6500 K Боја температура на светилки drl : 6500 K3000 K животниот век : 50000 Часа Светло Извор : Полу Led диоди Домување Материјал : Алуминиум Домување
Fitment
Оваа 2in1 на Денот Магла Светлина е дизајниран за SX4 Седан Брза Grand Vitara Алто Jimny Ertiga Celerio Вагон Р
Ако големината на магла светлина е повеќе од 90mm, ова модели ќе биде во ред.
Било прашање во врска со овој Дневни Светла за Магла, ве молиме контактирајте со нас слободно.
Напомена : ве Молиме потврдете го fitment пред цел, ви благодариме за вашето разбирање.

Главните својства

Емитуваат Боја:
бела магла светло, жолто светло за магла
Леќа:
Вклучени
Бренд Име:
Светла Производител
Име На Модел:
Дневни Светла За Магла
За Возило Брендови/Модел:
Suzuki
Извор На Светлина:
LED
Материјал Тип:
Алуминиум и Led диоди
Suzuki Модел:
Grand Vitara
Напон:
12V
Grand Vitara-Година:
2006,2007,2009,2010,2011,2012,2013,2014,2015
Автомобил модел:
За Suzuki Грант Vitara
Специјални Функции:
Дење Работи Светлина
Тип На Објект:
Светла За Магла
Објектот Дијаметар:
9cm
Објектот Тежина:
2.5kg
Lumens:
1800LM
Боја На Темп. на магла:
3000K или 6500K
Боја На Темп. на светилки drl:
6500K
Напон:
9-32V DC
Животен век:
50000 часа
Водоотпорен:
Yes
Леќа:
Yes
моќност:
18W
Домување Материјал:
Aluinum легура
LED тип:
Висока моќност предводена од внатре и од КОЧАН агол очи прстен
модели:
2in1 дневно светло за магла

Избор на купувачот