LC E10C LC-E10C LC-E10E LC E10E Батерија Полнач за Canon Камера ЛП-E10 LPE10 E10 БАКНЕЖ X50 EOS 1100D 1200D 1300D за Т3 камера
Ново

LC E10C LC-E10C LC-E10E LC E10E Батерија Полнач за Canon Камера ЛП-E10 LPE10 E10 БАКНЕЖ X50 EOS 1100D 1200D 1300D за Т3 камера

DEN 269.00
DEN 537.60

Во форма достапна за нарачката


Функција :
100% нов и висок квалитет.
Софистицирани коло аранжман, коло уредување на заштитни коло се увезени IC.
Сигурна заштита перформанси, заштита коло се спроведува од страна на разни IC за батеријата заштита, како што преполнувањето, во текот на извршувањето, со текот на тековната и краток спој заштита, нема да ја оштети батеријата, како и вашата камера.
Поврзан со електричен полнач светлината е зелена, светло ќе се претвори жолта кога ќе се одржи на батеријата. Светлината ќе се претвори зелена кога батеријата е целосно наполнета, тоа може автоматски исклучете за да се спречи преку полнење на батеријата, продолжување на животниот век на батеријата.
За EOS1100 D E0 S1200 D Бакнеж X50 Бунтовнички За Т3 машина.
Спецификации :
Име на производ : Полнач
Режим : LC-E10 C
Материјал : Пластика
Боја : Црна
Спецификации : велика БРИТАНИЈА Приклучокот, НИ Приклучокот, АУ Приклучокот, ЕУ Приклучок
Текст : AC 100-240 V, 50/60 Hz, 0.12 A-0.07 На
Излез : 8.3 V, 0.58 На
Батерија тип : LP-E10 Литиум батерија
Големина : Прибл. 8.5x6.5x3cm/3.34"x2.55"x1.18"
Пакетот Вклучува :
1x Полнач
1x Моќ кабел

Главните својства

Чашката Стандард:
НИ приклучокот, ЕУ приклучокот, велика БРИТАНИЈА приклучокот, АУ приклучок
Брзо полнење:
No
Интелигентни Полнење:
No
Тип:
Електричен
екран:
No
Употреба:
Камерата
Број На Модел На:
SKU344719
Бренд Име:
CLAITE
Пакет:
No

Избор на купувачот