најдобри генератор цени 200kw 220v 50 hz дизел genset за топла продажба
Ново

најдобри генератор цени 200kw 220v 50 hz дизел genset за топла продажба

DEN 573035.52

Во форма достапна за нарачката

најдобри генератор цени 200kw 220v 50 hz дизел genset за топла продажба
1.1 Генератор на податоци
Модел
HQY200 SGF
Режим на моќ
200 KW
Потрошувачка на гориво
209g/kwh
Номинална напон
220/380 V,230/400 V,110/220 V
Фреквенција
50 HZ/60 HZ
Брзина
1500/1800rpm
Фактор на моќност
0.8
Номинална на напон минливи на вредноста
±20-15%
Напон стабилизација на времето
1.5 s
Номинална на напонот на струја
≤1%
1.2 Дизел Мотор Податоци
Производителот&Модел
Yuchai&YC6 M350 L-D20
Моторот знаци
Вбризгување, Природно aspirated ,Создаден*мозочен Удар 108*115
Моторот номинална брзина
1500rpm/1800rpm
Моторот режим на моќ
220kw
Моторот премиер моќ
200kw
Цилиндар
6
Интер-ладење
Затворена вода за ладење
Во текот вчитај
110%
Започнете метод
Електричен старт
Брзина на гувернерот
Електронски гувернерот
1.3 Алтернатор Податоци
Производител
Кина stamford
Алтернатор фреквенција
50/60 HZ
Алтернатор напон
220/380 V Еден/Три фаза
Линија напон нарушување го оценувате
≤3%
Заштита одделение
IP23/IP22
Изолација одделение
H
Ладење модел
Авто-ладење со фановите
Побудување
Brushless,само-побудување со AVR

Главните својства

Номинална Напон:
220v/380v 230v/400v 110v/220v
Номинална моќност:
200kw/250kva
Фреквенција:
50Hz/60Hz
Број На Модел На:
HQY200SGF
Номинална Струја:
360A
is_customized:
Yes
Брзина:
1500/1800RPM
Излез Тип На:
AC Три Фаза
Гаранција:
1000 Работни Часови/1 Година
Сертификат:
ISO9001/ISO14001/BV/CE/SGS
боја:
Клиенти Барања
control panel:
lcd control panel
Побудување тип:
Brushless Само-возбуден
Заштита класа:
IP22/IP23
Ладење метод:
Затворен Круг на Вода за ладење
Insuation одделение:
H
Фактор на моќност:
0.8 Lagged
Генератор излезна моќност:
220kw

Избор на купувачот