НОВИ ИНЈЕКТОР за ГОРИВО (4) ОДГОВАРА ЗА ОДГОВАРА ЗА HONDAACURA RSX Граѓански Интегра 1.6 1.8 L L 2.0 L L4 16450-RWC-A01 1996-2006
Ново

НОВИ ИНЈЕКТОР за ГОРИВО (4) ОДГОВАРА ЗА ОДГОВАРА ЗА HONDAACURA RSX Граѓански Интегра 1.6 1.8 L L 2.0 L L4 16450-RWC-A01 1996-2006

DEN 3456.00

Во форма достапна за нарачката


Ефектот на бензин инјектор,
Млазницата е еден од клучните делови на моторот, неговите работни услови директно ќе влијаат врз перформансите на моторот. Млазницата работа е добро или лошо, моќта на секој мотор игра фундиментална улога. Сиромашните ќе предизвика гориво млазницата работа, така што цилиндар внатрешниот производ јаглерод сериозни, цилиндар, клипот прстен истроши побрзо, што резултира во нестабилна неактивен брзина, потрошувачката на гориво се зголеми, забрзување на немоќните, тешко е да се почне и да се емисија s надмине стандард; сериозен ќе биде целосно блокиран млазницата, моторот штета.
НОВИ ИНЈЕКТОР за ГОРИВО (4) ОДГОВАРА ЗА ОДГОВАРА ЗА HONDAACURA RSX Граѓански Интегра 1.6 1.8 L L 2.0 L L4 16450-RWC-A01 1996-2006

Главните својства

Нема. на Цилиндри:
4 на Цилиндар
Име На Модел:
16450-RWC-A01
Објектот Ширина:
3cm
Година:
1996-2006
Зафатнина:
1600cc 1800cc 2000cc
Објектот Висина:
2cm
Објектот Должина:
12cm
Објектот Дијаметар:
2cm
Материјал Тип:
Метални + Пластика
Специјални Функции:
инјектор за гориво
Тип На Објект:
Гориво Снабдување & Третман
Бренд Име:
EAPENERGY
Објектот Тежина:
0.1kg
инјектор за гориво:
инјектор за гориво

Избор на купувачот