5D diy дијамант сликарство животинско слон икони rhinestones плоштадот крстот бод везана дома декоративни во однос божиќ подарок
Ново

5D diy дијамант сликарство животинско слон икони rhinestones плоштадот крстот бод везана дома декоративни во однос божиќ подарок

DEN 1186.00
DEN 1824.00

Во форма достапна за нарачката

DIY дијамант привлече личност од било која возраст може да се направи, бидејќи, вклучувајќи деца, членови на семејството и така семејството повеќе топло. Откривањето на лента цртање погоре, ќе видите голем број на симболи за да одговара на бојата на кодирање. DIY производство може да се доживее чувство на постигнување, способност и упорност се посветам на трпение, стари лица и деца се соодветни. Со цел да се создаде совршен дијамант сликарство, цртежи се стави заедно во едно место секој ред симболи не треба да остане заглавен дијаманти. Доволно смола дијаманти. За да се заврши на добро дијамант цртање, го стави во вашиот избор на соодветна рамка (ресторан не обезбедуваат рамка). A4 Модел HD цртежи (вклучувајќи цртежи, боја табела)
3. Предлага дека еден вид на смола дијамант еден сет заврши побрзо.
[DIY Дијамант сликарство комплет]
1. Процесот на производство е едноставно можете да креирате кратко време да заврши. Се користи за да клип за џвакање вежба пинцети, пластичен послужавник.
[DIY Дијамант сликарство Мерки на претпазливост]
1. На DIY дијамант сликарство може да работи и да научат да се намали стресот, емоционалното прилагодување, активно размислување, подобрување на самодовербата.Почитувани, се обрне внимание! Ние се продава дијамант слики се полу-готовиот производ не содржи рамка!
Ние се продава дијамант сликарство материјал е смола, целиот мозаик модели се drilled надвор со смола дијамант, база на мапата со лепило фото хартија. На DIY дијамант сликарство може да се користат за декорација на семејството соба, го направи животот повеќе хармоничен. Производ димензии се наведени во опис на производот во смола вежба за професионални фабрика за масовно производство, но исто така мал, постои неизбежна неисправни вежба, ви Благодариме за разбирањето! Со смола дијамант се случува да биде повеќе со повеќе од 30%, помалку дупчење феномен, генерално, не се појави, ве молиме остатокот увери купување. Според соодветните боја кодирани менгеме соодветните смола инкрустирани дијаманти. За да исечете некоја добра фигура на цртежи се одржи сортирана низа монтиран на авионот на материјалот погоре. Продажба на дијамант сликарство се продава нема проблеми со квалитетот не се врати.
[Совети]
1. Splices треба рамен против уредни, немаат пукнатини. (Пример : производот не е ист со слика, не замислете совршен производ големина не се види, постојат неисправни, итн.
[DIY дијамант сликарство карактеристика]
1. не квалитет проблем). Смола дијамант јаде, не дозволувајте деца да си играат со цел да се избегнат несреќи како што се голтање. по добра борба, остатокот на јазот на лепак соодветните симболи на дијаманти. Приказ на смола дијамант боја, средена, со цел на кодирање. DIY сликарство дијамант е исклучителна да им даде на пријатели и најблиски да го изразат добри желби за споделување.
[DIY Дијамант сликарство производството чекори]
1. Цртеж треба да се чуваат чисти, Инаку, лепило сила е нарушена. Ако постои нечистотија лепливоста можат да влијаат врз нив со ниска температура солидна железо. Ако не знаете каква боја да се користи, ве молиме обратете се до боја на табелата. Отвори кутијата и да ја провери дијамант подготви специјални алатки. Дијаманти да остане леплива заболување на стегање. Собрани смола дијамант шема мора да се земе точка внатре намалување на линија, а потоа се намали парчиња, за да се обезбеди целокупната ефект.

Главните својства

Големина:
46x20cmx2 40x46cmx1, 70x30cmx2 70x60cmx
Рамка:
No
Шаблон Тип:
Животните
Стил:
Модерна
Бренд Име:
KAMY YI
Форма:
Три-слика Комбинација
Материјал:
Смола
Употреба:
Слики
Pasting Област:
Целосна
Дијамант форма:
Плоштад
Платно Пакување Метод:
Навива
Надворешното Пакување:
Обоени Кутија
Број на Бои:
1-40

Избор на купувачот