TLC5615 10 малку DA модул дигитални аналогна конверзија над DAC0832 PCF8591 синусен облик генератор
Ново

TLC5615 10 малку DA модул дигитални аналогна конверзија над DAC0832 PCF8591 синусен облик генератор

DEN 141.60

Во форма достапна за нарачката


TLC5615 10 малку висока-брзина сериски DAC модул, дигитални да аналогна конверзија
Посебни совети! Пред старите клиенти, ако не можете да го реши проблемот на нормален излез waveform под STM32 (51 под никаков проблем), ве молиме да контактирате со услуга за нови процедури. Старата верзија на информации во присуство на мала грешка, нестабилна работа во поединечни случаи. Или да се намали зачестеноста на нивната сопствена SPI може да биде двојно да се донесе непријатности, ве молиме да се разбере! Модул карактеристики 1 напон тип 10 малку висока брзина сериски DA TLC5615, трае само до 3 IO пристаништа, оперативен напон 5 V. 2.0.1% прецизност 2.048 V напон референца, или надворешен напон референца. 3 директни напон излез, нема op amp конверзија, многу лесен за употреба! Претставата е далеку повеќе од DAC0832 и други тековни тип DA. 4 сите IO води со црвена LED моќ индикатор. Големината на 5.PCB 16*30мм, може исто така да pin надолу заварување. Лесно да се интегрираат во други кола. Ве молиме да купи 1. 10 DA TLC5615 модул со синусен облик функција (биполарно) ,Кликни тука! 2 dual channel 12 малку DA TLC5618 модул (биполарно) ,Кликни тука!
Pin опис : VCC : еден 5 V напојување позитивни текст (VCC). GND : еден 5 V напојување негативен текст (GND). АО : DAC конверзија излез, 0-4.096 V (референтен напон 2 пати). ДИ : внесување на податоците SCK : clock (часовник) за внесување CS : уред чип одберете Dout : cascaded излез иглички Обезбеди информации : 1 коло шематски 2.C51 и STM32 примерок програма 3 поврзани информации за уред ДБС електронска технологија, оригиналниот дизајн Жива Електроника Технологија Добредојдовте на компанијата, училиште и други најголемиот дел набавки!

Главните својства

Компатибилен Марка/Модел:
Никој
Бренд Име:
BINFUL
is_customized:
Yes

Избор на купувачот