generac del torrente, генератор 30kw со евтини цена за домашна употреба
Ново

generac del torrente, генератор 30kw со евтини цена за домашна употреба

DEN 111811.68

Во форма достапна за нарачката

generac del torrente, генератор 30kw со евтини цена за домашна употреба
1.1 Генератор на податоци
Модел
HQY30 SGF
Режим на моќ
30 KW
Потрошувачка на гориво
209g/kwh
Номинална напон
220/380 V,230/400 V,110/220 V
Фреквенција
50 HZ/60 HZ
Брзина
1500/1800rpm
Фактор на моќност
0.8
Номинална на напон минливи на вредноста
±20-15%
Напон стабилизација на времето
1.5 s
Номинална на напонот на струја
≤1%
1.2 Дизел Мотор Податоци
Производителот&Модел
Yuchai&YC2115 ZD
Моторот знаци
Вбризгување, Природно aspirated ,Создаден*мозочен Удар 108*115
Моторот номинална брзина
1500rpm/1800rpm
Моторот режим на моќ
33kw
Моторот премиер моќ
30kw
Цилиндар
4
Интер-ладење
Затворена вода за ладење
Во текот вчитај
110%
Започнете метод
Електричен старт
Брзина на гувернерот
Електронски гувернерот
1.3 Алтернатор Податоци
Производител
Кина stamford
Алтернатор фреквенција
50/60 HZ
Алтернатор напон
220/380 V Еден/Три фаза
Линија напон нарушување го оценувате
≤3%
Заштита одделение
IP23
Изолација одделение
H
Ладење модел
Авто-ладење со фановите
Побудување
Brushless,само-побудување со AVR

Главните својства

Број На Модел На:
HQY30SGF
Номинална Струја:
54A
Номинална Напон:
220v/380v 230v/400v 110v/220v
Фреквенција:
50Hz/60Hz
Номинална моќност:
30KW
is_customized:
Yes
Брзина:
1500/1800RPM
Излез Тип На:
AC Три Фаза
Сертификат:
CE/ISO9001/BV/EPA
боја:
Клиенти Барања
Фактор на моќност:
0.8 Lagged
Гаранција:
1000 Работни Часови/1 Година
Заштита класа:
IP22/IP23
control panel:
lcd control panel
Ладење метод:
Затворен Круг на Вода за ладење
Побудување тип:
Brushless Само-возбуден
Изолација Одделение:
H
Генератор излезна моќност:
33kw

Избор на купувачот