повеќе моќ генератор 120kw 150kva со brushless ac бренд мотор
Ново

повеќе моќ генератор 120kw 150kva со brushless ac бренд мотор

DEN 300493.92

Во форма достапна за нарачката

повеќе моќ генератор 120kw 150kva со brushless ac бренд мотор
1.1 Генератор на податоци
Модел
HQ120 SGF
Режим на моќ
120 KW
Потрошувачка на гориво
209g/kwh
Номинална напон
220/380 V,230/400 V,110/220 V
Фреквенција
50 HZ/60 HZ
Брзина
1500/1800rpm
Фактор на моќност
0.8
Номинална на напон минливи на вредноста
±20-15%
Напон стабилизација на времето
1.5 s
Номинална на напонот на струја
≤1%
1.2 Дизел Мотор Податоци
Производителот&Модел
Yuchai&YC6 B180 L-D20
Моторот знаци
Вбризгување, Природно aspirated ,Создаден*мозочен Удар 108*115
Моторот номинална брзина
1500rpm/1800rpm
Моторот режим на моќ
132kw
Моторот премиер моќ
120kw
Цилиндар
6
Интер-ладење
Затворена вода за ладење
Во текот вчитај
110%
Започнете метод
Електричен генератор
Брзина на гувернерот
Електронски гувернерот
1.3 Алтернатор Податоци
Производител
Кина stamford
Алтернатор фреквенција
50/60 HZ
Алтернатор напон
220/380 V Еден/Три фаза
Линија напон нарушување го оценувате
≤3%
Заштита одделение
IP23
Изолација одделение
H
Ладење модел
Авто-ладење со фановите
Побудување
Brushless,само-побудување со AVR

Главните својства

Номинална Напон:
220v/380v 230v/400v 110v/220v
Фреквенција:
50Hz/60Hz
Број На Модел На:
HQY120SGF
Номинална Струја:
216A
Номинална моќност:
120kw/150kva
is_customized:
Yes
Брзина:
1500/1800RPM
Излез Тип На:
AC Три Фаза
Сертификат:
CE/ISO9001/BV/EPA
боја:
Клиенти Барања
Гаранција:
1000 Работни Часови/1 Година
control panel:
lcd control panel
Побудување тип:
Brushless Само-возбуден
Фактор на моќност:
0.8 Lagged
Заштита класа:
IP22/IP23
Ладење метод:
Затворен Круг на Вода за ладење
Изолација Одделение:
H
Генератор излезна моќност:
132KW

Избор на купувачот