MB-102:Breadboard Напојување Модул 5 V / 3.3 V излез / Dc напонски регулатор модул lzx
Ново

MB-102:Breadboard Напојување Модул 5 V / 3.3 V излез / Dc напонски регулатор модул lzx

DEN 480.00

Во форма достапна за нарачката


Карактеристики :
Влезен напон : 6.5-12 V (DC) или USB напојување
Излезен напон : 3.3 V/5 V може да се префрлиме
Максимална излезна струја :
Флуктуација две патот независна контрола, може да ги префрлиме на 0 V,3.3 V,5 V
On-board две групи 3.3 V, 5 V DC излез plug pin, погодно надворешни доведе употреба
Breadboard напојување на модулот, компатибилен со 5 V,3.3 V
Се применуваат за MB102 breadboard
Спецификации :
Големина : 53*32 mm(max)
Нето тежина : 12 g
Пакет тежина : 22 g
Главната Боја : Црна( на сликата е само за референца,те молам направи објект како стандард. )
ПАКЕТ содржи : 1* MB102 Breadboard Моќ Модул.
Превозот
Пред да се изврши плаќање, ве молиме бидете сигурни дека вашата адреса се совпаѓа со адресата што би сакале ни да брод. Руски купувачот треба да го напише целото име и презиме. Бразил купувачот треба да ни обезбеди CNPJ број CPF број По целосната исплата е примена и да се расчисти, вашиот објект ќе биде предаден во потрага по некои детали. Генерално, времето за испорака е 15-40 дена . Но, Бразил ќе чини повеќе денови, време на испорака зависи од царинските и пост превозот. Увозни давачки, даноци и давачки кои се на купувачот одговорност. Ве молиме проверете со вашиот земјата царинската испостава за да се утврди она што овие дополнителни трошоци кои ќе бидат пред наддавање/купување.
Политика на враќање Ние сме посветени да ви даде најдобри услуги на клиентите е можно. Ако поради некоја причина сте незадоволни со купување, ве молиме, контактирајте не и ние ќе ви помогнат со брзо решение. Ние би сакале да го решат секој проблем во пријателски начин. Сакаме да бидете сигурни дека сте задоволни со нашата точка. Ако за било која причина сакате да се вратите на објект, контактирајте со нас во рок од 14 дена од датум на испорака. Само неискористени, неоштетени и оригинална состојба предмет може да биде квалификуван за враќање. Купувачот е одговорен за враќање превозот надомест.
Повратна информација Нашата цел е да се обезбеди врвен квалитет на производот и пријатен шопинг искуство. Ако сте задоволни со нашата објект и услуга, ве молиме да ни остават позитивен фидбек и 5 ѕвезди да стапка. Ве молиме ни e-mail пред да замине било 1 или 2 рејтингот, неутрални или негативни повратни информации или да се отвори било спор. Ние имаме разбирање за загриженоста и фрустрации можеби ќе мора, и ќе се направи нашите напори за решавање на прашањето. Ве молиме да ни даде можност да го реши секој проблем. Ви благодариме за посетата!

Главните својства

Фаза:
Три Фаза
Тековниот Тип:
DC
Употреба:
SVC
Број На Модел На:
102MK273

Избор на купувачот