Отклучен ZTE MF821 100Mbps 4G LTE ФЛОПИ 1800/2100/2600MHz Модем Безжичен USB Stick
Ново

Отклучен ZTE MF821 100Mbps 4G LTE ФЛОПИ 1800/2100/2600MHz Модем Безжичен USB Stick

DEN 1433.00
DEN 1574.40

Во форма достапна за нарачката


TE MF821 LTE USB модем Спецификации :
* Чипсет : Qualcomm MDM9200
* LTE бенд 2600/2100/1800 MHz
* WCDMA бенд 850/900/2100 MHz
* Band GSM 900/1800 MHz
* Ротирачката USB 2.0 ХС, UICC
* Надворешна Антена слот
* Micro SD картичка (до 32 GB) поддршка
* Chargerd преку USB
* TS9 Конектор
* Надворешна Антена
* Три Бои LED индикација
* Поддржува MS Windows XP/Vista/7 32 и 64 бита
* Брзини : Макс теоретска преземање на 100 Mbps, Обично 40 Mbps за LTE
* Големина 84 x 34 x 13.5 mm
* weight40g
Пакет се вклучени :
1x Dongle Модем USB Диск
Ве молиме имајте во предвид : драги пријатели, затоа што во светот постојат голем број на оператори, па така постојат многу различни логоа и боја
на huawei Модем, јас ќе случајно го испрати на Модем.

Главните својства

wirless Модем Тип:
LTE,WCDMA
Бренд Име:
ZTE
Пакет:
Yes
Стил:
Надворешни
Интерфејс Тип:
USB
Производи Статус:
Акции
Број На Модел На:
mf821
Тип:
Безжичната
Преносот Го Оценувате:
100Mbps

Избор на купувачот