(2) Авто Задните Liftgate Насад Подигање на Гас Обвинет Рамења Лифт Поддршка За 2003-2009 2010 2011 Хонда Елемент Спорт Комунални 22.83 инчен
Ново

(2) Авто Задните Liftgate Насад Подигање на Гас Обвинет Рамења Лифт Поддршка За 2003-2009 2010 2011 Хонда Елемент Спорт Комунални

DEN 1722.24

Во форма достапна за нарачката

Ве молиме потврдете го вашиот автомобил модел, година,на локација што се користи за апсорбери и проширена должината за вашите оригинални рамења пред да се одржи редот. Ви благодариме
(2) Авто Задните Liftgate Насад Подигање На Гас Обвинет Рамења Лифт Поддршка За 2003-2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 Хонда Елемент
Спецификации : Предмет Тип : Автомобил Камион Гасни Амортизери Лифт Поддржува 100% Сосема Нов! Висок квалитет! Материјал : Метални+Пластика Продолжен Должина (инчи)22.83
Компресирани Должина (инчи)16.14 и делови Локација : Вратата Liftgate, Заден Левата и Десната
Апликација за 2003-2006 Хонда Елемент База Спорт Комунални 4-Врата Liftgate
за 2008-2011 Хонда Елемент База Спорт Комунални 4-Врата Liftgate
за 2003-2004 Хонда Елемент DX Спорт Комунални 4-Врата Liftgate
за 2003-2011 Хонда Елемент ЕКС Спорт Комунални 4-Врата Liftgate
за 2004-2011 Хонда Елемент LX Спорт Комунални 4-Врата Liftgate
за 2007-2011 Хонда Елемент SC Sport Utility 4-Врата Liftgate
Карактеристики : Врз основа на оригиналната опрема дизајн и совршена инженерните,бидете сигурни дека точно одговара и функција Со Гума О-прстен клипот печат, Појачани и Хром Позлатен Челик Клипот Род. Тешки мерач челик притисок цевка понуда подолг живот Тефлон копија прстен обезбедува подобрена ефикасноста Само чисти клипот делови постигнува непречено функционирање и во согласност перформанси. Лесно да се инсталира со едноставни рачни алатки.
Пакет се вклучени :
2 парчиња Автомобил Авто Амортизерите Гасни Амортизери Подигнете го Поддржува
Превозот :
1.Објектот ќе биде предаден во 1-5 работни дена по приемот на плаќање
2.Бесплатен превозот : Ние обично испораката од страна на Aliexpress Стандард за Испорака/ Кина Пост Регистрирани Воздухопловната/ Epacket.
3.Околу 12-35 Работни дена за да стигнат до, на пакети ќе стигнат брзо до некои земји и некои од нив ќе потрае малку подолго време.
4.By експрес : Обично тоа ќе трае 3-7 работни дена.
Враќање&гаранција :
Ние обезбедуваме половина година гаранција. ако објектот е неисправен или не работат добро ве молиме да не известите пред да замине негативна или неутрална повратни информации, Ние ќе се обидеме потрудиме да работат со вас за да го реши секој проблем.
Повратни информации :
Купувачот е рано потврда ќе бидат високо ценети, по примањето на предметите. Ви благодарам многу!

Главните својства

Елемент-Година:
2008,2011,2007,2003,2009,2004,2010,2005,2006
Објектот Ширина:
2 cm
Хонда Модел:
елемент
Земја/Регион на Производство:
CN
Поставување на Возило:
Задните Liftgate Насад Подигање
Бренд Име:
XIANGSHANG
Објектот Должина:
22.83 inches
Производителот Дел Број:
8196080,14186,4202 ТД
Другиот Дел Број:
74820SCVA01,74820-SCV-A01
За Возило Брендови/Модел:
Хонда
Објектот Висина:
2 cm
Специјални Функции:
NA
Материјал Тип:
метални+пластика
Осветленост Дел Број:
4585,SG226011
Објектот Тежина:
0.5 KG
Тип На Објект:
Гас Обвинет Рамења Лифт Поддршка

Избор на купувачот