BT-600HHO Индустриски HHO Водород Генератор За Фино Заварување Метали 0-600L/час Гас Излез Прилагодливи Бесплатен Превозот
Ново

BT-600HHO Индустриски HHO Водород Генератор За Фино Заварување Метали 0-600L/час Гас Излез Прилагодливи Бесплатен Превозот

DEN 86184.00
DEN 90720.00

Во форма достапна за нарачката

Автоматско притисок и проток укажуваат, автоматски константен напон и постојан струја (CVCC), водород излез проток може да се прилагоди во опсег од 0-1000ml/мин според точната барање. Конфигурирајте : 1) SCM технологија, повеќе екипи за контрола на програмата, за да се задоволат различните барања за различни гас генерација стапка, LCD екран покажува. Пламен Факелот Го Поставите Содржина : 6. На површината се третира е сосема чист, нема остатоци лево. Водород како гориво, кислород како согорување поддршка. Краток Вовед : Земете вода како главна потрошен материјал. 3), Бидејќи тоа е бесплатен превозот објект, ние ќе брод тоа од страна на комерцијални experss курир, вклучувајќи ги, но не ограничувајќи се на Fed Ex, UPS, TNT, DHL и сл случајно. Осигурување : купувачи се одговорни за било каква осигурување чувствуваат е потребно. 4) Хуманизација дизајн, големи гасовити генерација, дури и ако решение ниво пад, гас генерација нема да биде lowed. Кога течни ниво се намалува, само треба да додадете вода, толку лесно! 6) Нов стил пламен факелот за специјално заварување, пламен големина е прилагодлив умно, супер запечатени. 2) БТ-200 HHO е опремен со 2teams на електролиза тенкови, BT-300 HH 3teams, BT-400 HHO 4teams и BT-600 HHO 6teams. Пакување Листа Илустрација : 5. Спецификација : 3. Во споредба со машина со иста енергија од други производители, нашата машина гас генерација е 30% повеќе од нив. 2) купувачот мора да контакт. Купувачот е одговорен за сите дополнителни такси превозот. Пламен Факел Илустрација : 7. Исто така, на две фази адсорпција техника е да се направи водород влажност до dew-point температура -56 степен centigrade. Политика на враќање : Само размена е дозволено. 4) машината е опремена со безбедно уред, како што се анти назад-оган arrestor, филтрирање резервоарот, контрола на притисокот се префрлите итн, па тоа е безбеден и сигурен. 2) По гори, само пареа излегува, нема отров. 2) Извод и прочистување на висока чистота на металот. 3) Силна структура, долг работен век, издржлив, лесен за одржување. Име : BT-600 HHO Индустриски HHO Водород Генератор За Фино Заварување Метали 0-600 L/час Гас Излез Прилагодливи Бесплатен Превозот 2. Примена : 1) Помошник на гас chromatograph. 4) Водород, како материјал. Се топи и заварување електрони, мотор, накит, стакло, кварц, восок мувла, стоматолошки мувла и специјален материјал, како и емајлирани жица, annealing, борбата против, стоматолошки обработка, печат вбризгување на шишиња, машини за површинска обработка итн. Ние сме професионални производител на гас генератори вклучувајќи HHO Гас Генератор (Водород Кислород Генератор) како што се разгледуваат сега, и 99. 3) LCD дигитален дисплеј, гас генерација е прилагодлив автоматски, се заштеди енергија и електрична енергија. 7) Повеќе анти назад-оган уред се изградени во машина. Различни совети, со различни внатрешен дијаметар за вашиот избор. Плаќање : 1) Целосна исплата мора да се направи во рок од 7 дена од денот на поставување на својата цел. 3) Лесно операција : Нема потреба челик цилиндар. 5) Пламен големина е прилагодлив. Електролиза на вода за да се генератор на водород и кислород. Пламен температурата е до 2800 степен centigrade. Ако купувачот се инсистира на било точно express, можеби и превозот на трошоците, разликата мора да се собираат од купувачот. Тој е опремен со безбедно уред, чувствителни и доверливи. Главно се користи за заварување метални материјали. Нема потреба воздушниот компресор или висок притисок на гас сад, безбедно чување, не експлозија опасност.

Главните својства

Max. Заварување Дебелина:
2mm
Број На Модел На:
BT-600HHO
Бренд Име:
UKNOW
Тежина:
34kg
Употреба:
HHO Водород Генератор
Димензии:
1020x300x540mm
Номинална Должност Циклус:
100%
Номинална Капацитет:
12.6 L
Име:
водород генератор
Модел Бр.:
BT-600HHO
Напојување:
AC220 9A / AC110V 18.6 НА
Max. Гас Излез:
600L/час (прилагодливи)
Потрошувачка На Вода:
0.18 L/час
Max. Додавање На Вода:
12.6 L
Решение Густина:
15%
Притисок Опсег:
0.13-0.15 Mpa
Електролиза Резервоарот Количина:
6Sets
Вода Обновување На Резервоарот Количина:
1set

Избор на купувачот