JCyh Модерна Затемнување Завеси За Дневна Соба И Спалната Соба Заврши Drapes За Прозорецот Третман Затемнување Ролетни Панели
Ново

JCyh Модерна Затемнување Завеси За Дневна Соба И Спалната Соба Заврши Drapes За Прозорецот Третман Затемнување Ролетни Панели

DEN 348.00
DEN 570.24

Во форма достапна за нарачката


Големина:
1.Завеси width=2x A (двапати на прачка или патеката на пенкалото).
2.Завеси должина= B / C / D (до вашиот прозорец висина).
Answer : ___________________________ Note :
1.Цена : секоја цена е за панел tulle завеса.
2.Не се вклучени : tieback/куки/зрнца/valance/tassel.
3.Големина на : W значи ширина/L значи должина,max должина е 2.7 метри.
Должината и ширината може да се промени ,ако сакате другите големина, контактирајте со нас.
Ве молиме овозможи мало отстапување (1-3cm) поради hemming.
4.Бои : сите предмети се за вистинска снимање.
Различни монитори може да предизвика бои за да варира од благо.
5.Обработка начини : ако сакате обработка стил ,ве молиме оставете ми порака.Или ние ќе се направи стандардниот начин.
За Транспорт и Испорака датум забелешка :
Ако тежината на стоката надминува 2kg, Царинските прописи не може да помине од Кина Пост Регистрирани Воздух Mail или e Packet.Па, Ако цел значи се согласува дека ние промена на начинот на транспорт, стандардно, додека стоката надминува лимитот.
Сите завеси треба повеќе да ги прилагодите на време, за една недела, ве Молиме почекајте за тоа. Ако не се прифатени, ве молиме не цел, Ние не прифаќаме откажете наредби.Бидејќи ткаенини секогаш се намали чека за Шиење. Ви благодариме за вашиот разбере!
НА ПРИМЕР :
Ако цел завеси на големината на панелот W200x L250.
Вие ќе добиете еден панел на завеси (ширина 200cm со должина 250cm).
Ако сакате завеси на големината 1 панел ширина 190cm со должина 240cm.
Можете да нарачате на завеси на големината W200x L250 .
и ни остави порака(сакам 1 панел ширина 190cm со должина 240cm).

Главните својства

Големина:
W100cm x H120cm, W100cm x H250cm, W150cm x H250cm, W200cm x H220cm, W200cm x H250cm, W250cm x H270cm, W300cm x H250cm, CUSTOM MADE, W350cm x H270cm, W400cm x H250cm, W500cm x H250cm, W600cm x H250cm
Обработка:
Прстени, Лента За Куки, Се Повлече Pleated Лента, Прачка
Локација:
прозорецот
Стил:
Модерна
Функција:
Декорација + Целосна Светлина Засенчување
Материјал:
Полиестер / Памук
Број На Модел На:
Cyh0057
Употреба:
Кафуле,Хотел,Канцеларија,Дома
Бренд Име:
JCyh Виножито Оркестарот
Шема:
Pleated
Тип:
Завесата
Формат:
јаже
Применливи Прозорец Тип:
Француски Прозорецот
Инсталација Тип:
Таванот Инсталација
Техника:
Ткаени
Шаблон Тип:
Флорални
is_customized:
Yes
Обработка Додатоци Цена:
Вклучени
Отворање и Затворање на Метод:
Лево и Десно Biparting Отвори
Завеси Име:
Модерната завеси
Завеси Стил:
затемнување завеси
Завеси Ткаенина:
Ткаенина, Завеси
завеси боја:
Кафеава,Сива,Беж,Црна,Виолетова
завеси апликации:
прозорецот,врати,рамни прозорецот
Завеси Orocessing Методи:
во табот на врвот,претходно биле вклучени,прстени,куки,pleated славини,род џеб
Завеси За Перење:
машина перат
Завеси Tende :
cortina
cortinas затемнување:
Ролетни
кинески завеси:
завеси за дневна соба

Избор на купувачот