10Pcs Мини XLR 4 Pin TA4F Двојно Earhook Headworn Микрофон Кондензаторот вградениот Микрофон За SHURE Безжичен Систем BLX188 BLX14R BLX1
Ново

10Pcs Мини XLR 4 Pin TA4F Двојно Earhook Headworn Микрофон Кондензаторот вградениот Микрофон За SHURE Безжичен Систем BLX188

DEN 3359.52

Во форма достапна за нарачката


Опис Широк опсег на omni-насочен electret кондензаторот микрофон обезбедува чиста транспарентен аудио и подобрени вокал пикап со подобрена добивка пред повратни информации. Издржливи тенки метални рамка и флексибилни gooseneck лесно може да се моделирани да секој корисник. Ергономски дизајн и удобно се вклопуваат со или без очила, капи, или слушалки и без фризура пречка. Карактеристики : Двојно earhook со XLR-4 Pin Приклучок Конектор. Висок квалитет на супер мини тип Професионални вокал пикап кондензаторот микрофон,Одличен глас за намалување на ефектот, rich&мека средно фреквенција На мека цевка може да се прилагоди слободно и да се постигне најдобар ефект на пикап, Пот и Прашина-Доказ Направен Првенствено за Внатрешна и Надворешна професионалци Дизајниран за Употреба на Сцената, Куќи на Обожување, Предавачи и Други Апликации кои што Бараат Минимум Микрофон Видливост со рака-без Операција. Спецификации : Поларните шема : Omnidirectional Микрофон дијаметар : 4.0*1.5 mm Чувствителност : - 46d B ±2db Фреквентен Опсег : 20-20 KHZ Излезна Отпорност : Стандард Операција Напон : 2.0 V-10 V.DC SNR : >63db Жица должина : 1.2 m Пакување Вклучуваат : 10 x Headworn Микрофон ве Молиме Имајте во предвид : 4 Игли слушалки микрофон компатибилен со shure вистински оригинален бренд , не може да одговара за копирање бренд За Shure Безжичен Микрофон , професионални безжичен микрофон систем mikrofon microfone microfono За Samson безжичен микрофон, Мајк microfone мерење fio microfone condensador yaka mikrofonu microfone де lapela микрофон професионални microfono inalambrico microfone lapela microfoon microfon mikrafon караоке

Главните својства

боја:
Одговара Forshure Модел
Бренд Име:
XINGYI ЅВЕЗДА
Пакет:
Yes
Број На Модел На:
Headband Микрофон Мајк За SHURE Безжична Bodypack BLX88 BLX4 BLX14 BLX1288
Стил:
Вградениот Микрофон
комуникација:
Жичен
Поставете Тип:
Еден Микрофон
Трансдуцерот:
Кондензаторот Микрофон
Поларните Обрасци:
omnidirectional
Употреба:
Караоке Микрофон
Состојба:
100% Сосема Нов
Должина на кабел:
Околу 120 cm
Место на Потекло:
Guangdong Кина (Копно)
Гаранција:
5-Годишна Гаранција
Конектор тип:
Мини 4 Pin XLR 4 Игли TA4F
Употреба:
Караоке, Конференција, Пеење, Фаза Шоу, Свадба, Црква
боја:
црна боја

Избор на купувачот