24V 1.2 w 120lm dc24v 24v modul 1w led моќ led nichia nichia led модули за рекламирање светлина кутија метро станица светлина кутија знак
Ново

24V 1.2 w 120lm dc24v 24v modul 1w led моќ led nichia nichia led модули за рекламирање светлина кутија метро станица светлина

DEN 17280.00

Во форма достапна за нарачката

2 w, Бесплатен превозот!!!дадени од страна на DHL,FEDEX,UPS-от :
Електрични карактеристики : Модел Бр. Примероците може да бидат подготвени во 3~7 дена откако уплатата примена . Јачина на Светилка за Писмо Канал. Работ осветлување на транспарентен дифузен материјали
Зошто да Изберете LEDEL Осветлување Co.Алуминиумска основа за добар топлина тоне
3.Ако напојува maximun 12 часа на ден,5 години гаранција
6. Олово време : нормално во 5~10 дена по депозит примени
2. секоја лента е не повеќе од 30 парчиња доколку серија конекцијата е усвоена
5.000 часа
9. со дупка на двете страни, може да се залепи со завртка
6. Секоја светилка треба да помине сите овие КК процедури пред превозот на клиентите.Осветленост : 120 LM
4. За сите ваши прашања за нас или нашите производи, ние ќе ви одговори што во детали во рок од 24 часа
2.
Над 12 години искуство во оваа индустрија,да поседува многу од корисниците во земјата и од странство.qiang64
мобилен : 0086-18820930242
. Сите Електронски компоненти целосно покриени со високо ниво на транспарентност КОМПЈУТЕР се заштитени од страшно отворен средини
Цел информациите кои :
MOQ : 100pcs
Трговија мандат : ФОБ Шенжен, EXW(ИСПРАТИ ОД EXPRESS)
Време на испорака : 3 до 5 работни дена за примерок цел, 7-10 работни дена за масовно цел
Гаранција : од Пет години од датумот на купување
Трговски Услови :
1. Брз топлина дифузија може да се продолжи чипс " животен век
4. Имаме многу искусни R&D инженери и имаме силна способност да се направи ODM проекти.Управувано од лице со постојан струја
5. Текст : DC12 V
7.
Контакт информации :
лице за контакт : Leonis
skype : ву. Примерок политика : Примероци се секогаш availble за секој модел . животниот век : 50. Превозот порт : Шенжен , Кина
5.,ltd ?
Контрола на квалитет : 100% на светилки ќе се тестира и да се задржи осветлување за 24 часа да ги тестира своите квалитет, сигурност , и ние ќе исто така ги тестира своите температура по 24 часа,' осветлување.
2) односот на defectiveness на LEDEL led диоди е да биде помала од 0. производ големина на пакување :
Испорака детална : Ние брод стоки од UPS-от/DHL/ФЕДЕКС/ТНТ експрес која трае 3~ 5 дена да пристигне, или со авион товар кој трае околу една недела за да се пристигне , или по море, која трае околу еден месец да пристигнат , во зависност од вашите вистински потреби. Има широк агол на гледање : 160 степен
2.Напојува со Osram/Nichia 1 W led
2.Примена : Backlighting за прикажување случај,канали писмо длабочина е 120-200mm
Примена
а. Итни / спасување знаци
с.2 Вати
Физички Параметри : LED број 1pcs компјутери по линк 20pcs IP Одделение IP65 Школка материјал, ABS инјектирање Управувано од страна на постојан струја Позиционирање Завртка&Autoadhesive Лента Оперативни температура -30°c -+60 °c
Температура на чување -40°c -+60 °c
Производ карактеристики :
1.
Нашите услуги :
1.
Функција :
1. Попусти : Ние нудиме попуст за голема количина .2 w 120lm 24v dc предводени од модулот osram предводени од модулот 3030 1.со добар квалитет и иновации победи добра репутација. ЛЛ-F24 P600 W1 L40 LED Тип osram/nichia Зрак агол 160 степен Емитуваат боја Бела прозрачна флукс 120-125 Боја температура 6500k Температурата на работа 24v DC Оперативни Тековната 120 MA Моќ 1. ИП стапка : IP65
8.
Контрола на квалитет
1) Сите предводена знак осветлување модули доставени од LEDELS ОСВЕТЛУВАЊЕ се 100% стареење-тестиран пред да се ослободи и CE-уверение, Ro HS согласност, и УЛ-листата.2 w osram 3030 предводени од модулот osram предводени од модулот 3030 osram 3030 1. Backlighting за Реклама ,Signboard и Билборд .

Главните својства

Тип На Објект:
LED Модули
Ширина:
35mm
сертификација:
УЛ,CE,RoHS
Должина:
40mm
Висина:
7.5 mm
Напон:
12V
Број На Модел На:
ЛЛ-F12P600W1L40
Карактеристики:
висока моќност led осветлување модул
is_customized:
YES
Напон:
24V DC
моќност:
1.2 W
Lumens:
120LM
LED:
Nichia /Osram 1 Вати предводена од внатре
боја:
Бела
Температура На Боја:
6000-700kelvin
Гаранција:
5 години
Зрак Агол:
160degree широк агол
Позиционирање:
лента и завртка

Избор на купувачот