1Box Стоматолошка Лабораторија Опрема Дијамант Burs Millers Заб Вежба Jewelers Стоматолог Производ Бесплатен Превозот
Ново

1Box Стоматолошка Лабораторија Опрема Дијамант Burs Millers Заб Вежба Jewelers Стоматолог Производ Бесплатен Превозот

DEN 393.00
DEN 561.12

Во форма достапна за нарачката


30 компјутери/set 2.35 mm месо тело Дијамант Burrs Bur Малку Сет, Dremel Ротари Алатка Вежба Малку
Бесплатен Превозот
ДИЈАМАНТ BURS 30 PC ПОСТАВИТЕ 1/8" МЕСО ТЕЛО
ДИЈАМАНТ ОБЛОЖЕНИ 120-150 МЕДИУМ РОНКИ
LAPIDARY БИТОВИ РОТАРИ ПОЕНИ -
КОРИСТЕЊЕ СО FOREDOM - DREMEL - РОТАРИ TOOLS -
Дијамант обложени bur сет со 1/8" - 3.1 mm shanks, 30 парче асортиман на различни форми и големини. Овие Дијаманти поени може да се користи за најразлични апликации, вклучувајќи резба, мелење и гравирање на различни материјали.
Дијамант Обложени ротари битови се Медиум Ронки , ( 120-150 Чакал ) треба да се користат со coolant (Вода ќе го стори) да се спречи прегревање и го продолжи животот на обложени абразив.
Burs може да се користи на Керамика, Стакло, Полу-Скапоцени Камења, Злато & Сребро, Дрво, Жад и други тешко материјали.
АВИОНИ на Производ # 0210-5733
Дијамант Битови се користат за :
- Lapidary
- Стакло Работа
- Камената Пластика и Керамика
- Накит и Скапоцени Метали
- Гравирање & Гравирање
Дијамант Брус Сет :
ФОРМИ : Круга - Цилиндри - Заострените - Круша - Конус
Bur Дијамант Ронки : 120-150 Ронки
Bur месо тело со Дијаметар : 1/8" - 3.1 mm
Burs Должини : 1.79" - 45.5 mm
Поставете доаѓа во Пластичен Контејнер за Складирање
ЗАБЕЛЕШКА : РАБОТА БЕЗБЕДНО Секогаш носете соодветна лицето и на очите за заштита при работа со Абразиви и Rrotary Power Tools.

Главните својства

Тип На Објект:
Накит Алатки & Опрема
Тип На Објект:
Накит Алатки & Опрема
боја:
Бела
Употреба:
Метал Дупчење
Состојба:
100% Сосема Нов
погоден:
стакло, мермер, камен или jewelr
Количина:
30 избрани дијамант burrs
Пакет:
Доаѓаат со кутија

Избор на купувачот