IRS2092 IRFB23N20D Класа D МОНО Засилувач Собрани Одбор 350W 8ohm, 700W 4ohm
Ново

IRS2092 IRFB23N20D Класа D МОНО Засилувач Собрани Одбор 350W 8ohm, 700W 4ohm

DEN 1202.00
DEN 1448.64

Во форма достапна за нарачката


Овој засилувач карактеристики оригинални IRS2092, IRFB23 N20 D. Electrolytic capacitor сигнал главниот јамка карактеристики увезени брендови, главниот филтер кондензатори функција 4700uf/80 V оние 4 компјутери, карактеристики двојна поправат 25*2(50 A) rectifying мост, обезбеди моќен и стабилно напојување.
Отпорници featurs метал оние, главниот јамка карактеристики ±1% прецизност метал филм отпорници, да се обезбеди добра S/N сооднос.
PCB карактеристики 1.6 mm дебели двострано одбор, 2.0 Мл бакар дебелина, спреј калај процес. се обезбеди целосна валута е добро поминува перформанси. првата класа на квалитет.
Карактеристики 20 A големи валута оклопна inductance, дава јасни и моќен звук.
Целата коло е жици и изгледот е многу разумен, и компактен, целата PCB е жици, има една точка на земјата стил. исправноста одбор е работната способност е стабилен и сигурен, со голема излезна моќност; звукот е исклучителна и мазна, со отворени звук поле. 3 D смисла е силна, не е мирен, цврста и силна, Звук Бучава Сооднос и динамична е одлична; детали е јасно, Минливи Одговор е добро. Погоден за репродукција на сите видови на музика.
Параметри : Работен напон : AC двојна 20-50 V(на коригирана напон е ±28 V-70 V), ве молиме имајте во предвид кога напонот е под AC 35 V, R6 R7 треба да биде заменет од страна 2 KΩ/2 W отпорници. (Стандарден напон е AC40-45 V,R6 R7 се 3.9 К) Максимална излезна моќност : 350 W/8Ω ac двојна 50 V, нарушување Напон засилување фактор : 36 пати засилувач Текст чувствителност : 1.6 V Возење точка отпорност : 14 KΩ Фреквенција : 0-50 KHz ±1d B 10 W/8Ω Бучни напон : 200u V Динамички опсег : >100d B Засилувач одбор големина : (L*W*H)17.80*7.60*4.39 cm/7.01"*2.99"*1.73" Количина : 1 Pc
Забелешка : Големина за рачни мерења на локации, може да биде од 0 до 2 cm грешка, припаѓа на нормален феномен. И поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот. Ви благодариме!
1 Pc x IRS2092 IRFB23 N20 D Класа D МОНО Засилувач Собрани Одбор
Многу Ниска цена Само како Промоција. Некои Каде што ќе биде превозот од Хонгконг Пост Воздух Mail или Кина пост воздух mail ,Најмногу треба 10-30(или повеќе) дена зависи од вашата земја . Ако сакате повеќе или брза испорака, ве молиме изберете други средства за превоз, или контактирајте со нас.Ви благодариме. Ако имате добиете предмети .PLS Заврши цел.
Ве молиме да ни остават позитивен фидбек, ако се чувствувате нашиот производ и услуга е во ред, нашиот систем ќе го стори истото за вас автоматски. Ако имате било каков проблем со производот & нашите услуги, ве молиме слободно контактирајте со нас веднаш. Ние ќе го реши проблемот во најкус рок.

Главните својства

Број На Модел На:
Други
Компатибилен Марка/Модел:
Никој

Избор на купувачот