cnc топката завртка линеарна водич движење железнички actuator модул со stepper моторни роботски рака комплет прачка за хоризонтална&вертикално движење
Ново

cnc топката завртка линеарна водич движење железнички actuator модул со stepper моторни роботски рака комплет прачка за хоризонтална&вертикално

DEN 17184.00

Во форма достапна за нарачката


САД $40
Техника. Спецификација
Серија
FLS80
Профил Ширина(mm)
80
Се Вози Тип
Ballscrew
Завртка Доведе
10мм
Имајќи Тип
Еден Квадратни Железнички
Тип На Мотор
2-Фаза Nema24 Stepper Мотор
Ефективна Патување Должина L(mm)
500
Ефективна Патување Должина(инчи)
20
Max. Брзина(mm/s)
200
Max. Брзина(инчи/s)
7.87
Нормален Капацитет(килограми)
60
Нормален Капацитет(кг)
132
Axial Капацитет(килограми)
20
Axial Капацитет(кг)
44
Load/Брзина препораки
Мозочен удар Опсег(mm)
100~1000
1000~1500
Оптоварување(килограми)
0~10
10-20 20~40 40~60 0~10 10-20 20-40 40-60 Хоризонтално(mm/s)
200
180 150 120 150 130 120 100 Вертикално(mm/s)
150
80 - - 120 50 - - Тест Услови
Моторни модел.FM60102 SFD04 Возачот модел : FMDD50 D40 NOM
Напон : 24v Струја : 3А
Детални Слики
Фабриката турнеја
Сервис И Поддршка
XY и XYZ табела ние обезбеди
Нашите FLS80 линеарна упатство може да се состави на различни XY и XYZ маса, ве молиме контактирајте го нашиот продажен ако ви требаат повеќе информации
Поврзани Производи
FLS40 топката завртка водич FPLS80 појас управувано водич FLS120 топката завртка упатство
(ниска цена) (high speed) (висока моќност)
Да одиме во нашиот продавницата за да ја најдете повеќе информации
Купување на белешки
1,Производ извори
Сите производи што се продаваат во овој магазин се FUYU бренд, фабрика-директна продажба, не гранка.
2, Модел на избор
Пред купување, ве молиме контактирајте со нас за да ја потврдите модел не и спецификации за да се избегнат какви било недоразбирања. Пред нашето производство, ќе им понуди цртежи за вас за да потврдите.
3,Плаќање
Примерок надомест треба да се целосно платени пред производството, за рефус со цел, 50% однапред е потребно и рамнотежа пред shippment. Paypal е прифатена.
4,Испорака
Примероци во акции ќе бидат доставени во рок од 7 дена и прилагодени примероци ќе бидат доставени во рок од 30 дена. Испорака датум за рефус цел зависи од цел количество.
5,По продажба на услуги
Недостатоци се најде од страна на клиентите во рок од 30 дена по приемот на стоката може да се менува и нови производи. Бесплатно одржување во рок од 12 месеци. Животниот век на техничка поддршка.

Главните својства

Водич Должина:
1500mm, 300мм, 200mm, 500mm, 600mm, 400mm, 700 мм, 900mm, 800mm, 1000mm, 100mm, 1300мм, 1400mm, 1100mm, 1200mm
Водич Ширина или Дијаметар:
80mm
Бренд Име:
FUYU
Број На Модел На:
FLS80L50010C7
Водич Должина:
500mm

Избор на купувачот