JIGU Оригинални лаптоп Батеријата 3CRH3 WDX0R T2JX4 WDXOR за DELL 15MF ПРО-1508T за Inspiron 13 5000 5368 5378
Ново

JIGU Оригинални лаптоп Батеријата 3CRH3 WDX0R T2JX4 WDXOR за DELL 15MF ПРО-1508T за Inspiron 13 5000 5368 5378

DEN 2016.00

Во форма достапна за нарачката


100% Оригинални батеријата
100% гаранција тестирани ok (ок) пред испорака
Може да се види споредбата на слики, од формата на батеријата и батеријата интерфејс и понатаму да се утврди вашата батерија потреби.
за Dell WDX0 R лаптоп батерии може да го замени следните дел број : за DELL 3 CRH3 WDX0 R T2 JX4 WDXOR WDX0 R лаптоп батеријата е компатибилна со следниве модели : за DELL за 15 MF ПРО-1508 T за INS15-7560-D1605 S за ПРИКЛУЧОЦИ 13 MF ПРО-D1508 TS за INS15-7560-D1645 G за ПРИКЛУЧОЦИ 13 MF ПРО-D1708 TS за INS15-7560-D1645 S за Приклучоци 13 MF-2505 T за INS15-7560-D1725 S за ПРИКЛУЧОЦИ 13 MF-D1208 TA за INS15-7560-D1745 G за ПРИКЛУЧОЦИ 13 MF-D1508 TA за Inspiron 13 5000 за ПРИКЛУЧОЦИ 13 MF-D2205 TA за Inspiron 13 5368 за ПРИКЛУЧОЦИ 13 MF-D2505 TA за Inspiron 13 5378 за ПРИКЛУЧОЦИ 13 MF-D2605 TA за Inspiron 13 7368 за Приклучоци 15 MF-1508 TA за Inspiron 14-7460 за Ins14-7460-D1525 G за Inspiron 15 5538 за Ins14-7460-D1525 S за Inspiron 15 5567 за Ins14-7460-D1605 G за Inspiron 15 5568 за Ins14-7460-D1605 S за Inspiron 15 7000 за Ins14-7460-D1625 S за Inspiron 15 7560 за Ins14-7460-D1725 G за координатите на географската Ширина 3189 за Ins14-7460-D1725 S за Vostro 14 5468 за INS15-5567-D1525 A за VOSTRO 14-5468 D-1305 S за INS15-5567-D1525 R за VOSTRO 14-5468 D-1525 G за INS15-5567-D1545 A за VOSTRO 14-5468 D-1525 S за INS15-5567-D1625 A за VOSTRO 14-5468 D-1605 S за INS15-5567-D1625 L за VOSTRO 14-5468 D-1625 G за INS15-5567-D1625 R за VOSTRO 14-5468 D-1745 S за INS15-5567-D1725 A за VOSTRO 14-5468 D-2525 S за INS15-5567-D1745 A за Vostro 15 5568 за INS15-5567-D1745 L за VOSTRO 15-5568 D-1325 S за INS15-5567-D2645 A за VOSTRO 15-5568 D-1525 L за INS15-5567-D2645 R за VOSTRO 15-5568 D-1525 S за INS15-7560-D1505 S за VOSTRO 15-5568 D-1625 S за INS15-7560-D1525 S за VOSTRO 15-5568 D-1645 L за INS15-7560-D1545 G за VOSTRO 15-5568 D-1745 S за INS15-7560-D1545 S за VOSTRO 15-5568 D-1845 S

Главните својства

Бренд Име:
JIGU
Капацитетот На Батеријата:
3001 - 4000 MAh
Тип:
Li-Ion
Компатибилен Бренд:
DELL
Батеријата Напон:
11.4 V
Број На Модел На:
3CRH3
Пакет:
Yes
Место на Потекло:
Кина (Копно)
Тип На Производ:
Oriainal Батеријата
Пакет:
Индивидуални браун неутрален кутија
гаранција:
2 години гаранција

Избор на купувачот