50 компјутери NdFeB Магнет Диск Кол 15x30 mm Axially Magnetized Силен Магнет Neodymium Постојан Ретки Земјата Магнети
Ново

50 компјутери NdFeB Магнет Диск Кол 15x30 mm Axially Magnetized Силен Магнет Neodymium Постојан Ретки Земјата Магнети

DEN 8709.12

Во форма достапна за нарачката

8 Килограми >9.
Поради силните Magnetizing, да ги задржи електроника далеку од магнети
MOQs (Минимална Цел Количество) : Ние немаме MOQ сепак, цената за рефус цел е многу lo
wer од тоа, на помали цел поради трошоците за производство разлики.0 KOe >12 KOe 38-40 MGOe N42 13.4 KOe >19 KOe 43-45 MGOe N28 UH 10.4 KOe >25 KOe 38-40 MGOe N30 EH 10.3 Килограми >11.5 Килограми >11.8 KOe >25 KOe 26-28 MGOe N30 UH 10.0 KOe >12 KOe 45-48 MGOe N50 14.6 Килограми >11. Обично трае 5-15 дена
*Испорака Тежина : за Да се избегне magnetizing влијанија на воздухот безбедност на летот, ние треба да се спакуваат магнети преку густа пена и/или челик плочи за magnetizing sheilding.6 Килограми >10.2 Килограми >10.4 KOe >14 KOe 38-40 MGOe N42 M 13.1 KOe >25 KOe 28-30 MGOe N33 UH 11.3 Килограми >11.4 KOe >17 KOe 38-40 MGOe N42 H 13.8 KOe >25 KOe 33-35 MGOe N38 UH 12. Димензии : Дијаметар од 15 х 30 mm дебелина на Материјалот : Nd Fe B, Одделение N42 Позлата/Слој : Ну-Cu-Ni (никел) тројно позлатен Magnetization на Ветер : Axially, столбови на станот се соочува Max Оперативни Temp : 176ºF (80ºC) BHmax : 42 MGOe Бренд : HMME Други : Сите магнети помина КК(Бр. На магнети може да предизвика повредени, кога два магнети дојдат заедно. Ве молиме да се чувствуваат слободни да контакт нашите продажни лице за котација.9 Килограми >11.9 Килограми >11.4 KOe >14 KOe 42-45 MGOe N48 M 13.4 KOe >17 KOe 36-38 MGOe N40 H 12.1 KOe >20 KOe 28-30 MGOe N33 SH 11.3 KOe >17 KOe 31-33 MGOe N35 H 11.0 KOe >12 KOe 40-42 MGOe N45 13.4 KOe >20 KOe 38-40 MGOe N42 SH 13. ПРОЗОРЦИ/Федекс/ТНТ/DHL/Патарина, итн.9 Килограми >11.2 Килограми >11.4 KOe >16 KOe 45-48 MGOe N30 SH 10.1 Килограми >10. EMS Пакет за повеќе од 2kg или ако превозот цена е многу повеќе разумни.5 Килограми >11.9 Килограми >11.
Magnetizing Насоки
Магнетни Карактеристики Материјал Тип Остаток Flux Density
(Br) Принудни Сила
(Hc) Внатрешна Принудна Сила (Hci) Max.
Превозот Време и Трошоци
*Превозот Методи : со Оглед на времето и трошоците за издавање, ние сега главно се користи изразат испорака за магнети, кои, вклучувајќи ја и Кина Пост Воздухот, e-Пакет, Кина Пост Парцела.1 Килограми >10.0 KOe >12 KOe 36-38 MGOe N40 12.2 KOe >11 KOe 49.8 Килограми >11.6 Килограми >11.4 KOe >20 KOe 40-42 MGOe N45 SH 13.8 KOe >30 KOe 36-38 MGOe
Термички Карактеристики Neodymium Материјал Парти.2 Килограми >10. e Packet Пакети помалку од 2kg. Тоа обично трае 15-40 дена.4 KOe >25 KOe 36-38 MGOe N40 UH 12. Обично трае 10-25 дена
#2. Сите превозот методи се со следат следење на броеви и превозот на трошоците се исплатеше пред превозот.8 KOe >30 KOe 33-35 MGOe N38 EH 12. Обично трае 7-20 дена
#3.2 Килограми >11.7 Килограми >11.6 Килограми >11.1 Килограми >11.3 KOe >20 KOe 31-33 MGOe N35 SH 11.2 Килограми >11.1 KOe >30 KOe 28-30 MGOe N33 EH 11.7 Килограми >10.453 кг)
Овие се многу силни магнети со висок влечење на сила, па дури и големината не е толку "голема".4 KOe >14 KOe 48-50 MGOe N33 H 11. Кина Пост Воздух Пакети помалку од 2kg, Тоа може да се постигне најголем дел од местата во целиот свет.Димензии) и 24-Часовна Сол Спреј Тест.9 Килограми >11.4 KOe >17 KOe 42-45 MGOe N48 H 13. Затоа, испорака тежина е многу повеќе од магнет тежина во повеќето случаи. Понекогаш, тоа може да потрае до 45-60 дена.

Главните својства

Примена:
Индустриски Магнет
Композитни:
NdFeB Магнет
Број На Модел На:
HMME
Тип:
Постојано
Обликот:
ДИСК РОД
Материјали:
NdFeB
Димензии:
Како што е прикажано во описите
Magnetizing:
ПРЕКУ ДЕБЕЛИНА
позлата:
NICUNI или Цинк
MOQ:
1 КОМПЈУТЕР, ПОНИСКА ЦЕНА ЗА ПОГОЛЕМА КОЛИЧИНА
is_customized:
Yes

Избор на купувачот