Домаќинство Метеоролошка Станица Барометар Термометар Hygrometer Ѕид Виси Тестер Алатки М13 dropship
Ново

Домаќинство Метеоролошка Станица Барометар Термометар Hygrometer Ѕид Виси Тестер Алатки М13 dropship

DEN 498.00
DEN 585.60

Во форма достапна за нарачката


Овој производ се користи за мерење на промените на параметрите на температура, humidty, атмосферски притисок. Според варијација тенденција на средина на температурата, humidty и воздушниот притисок, тоа може да го предвиди времето прецизно. На тој начин, тоа може да биде мултифункционален домаќинство временска прогноза инструмент.
Карактеристики :
Со барометар, термометар и hygrometer, 3 во 1 мултифункционален, економски и практични
Стандарден опсег на мерење, да го предвиди времето попрецизно
Лесен и едноставен за инсталација, погоден за бесење или ставање на површина
Едноставен и елегантен дизајн направи да се чувствуваат поудобно кога го користите
Спецификации :
Мерен Опсег : -30~50°; 0~100% RH; 970~1050h Pa
Резолуција : 1h Pa, 1°, 2%RH
Точност : ±2°,±5%RH(30~80%RH),±5h Pa(970~1040h Pa)
Дијаметар : 13cm/5.12"
Дебелина : 4.1 cm/1.61"
Количина : 1 Компјутер
Answer : ___________________________ Note :
Ве молиме овозможи 1-3мм грешка поради прирачник за мерење.pls бидете сигурни дека ќе не предвид пред да конкурираат
Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот.
Ви благодариме!
Пакет вклучуваат 1 x Термометар Hygrometer Барометар

Главните својства

Бренд Име:
OOTDTY
Стил:
Стои Станица
Големина На Дисплеј:
2.0 - 3.9 Инчи
Моќност Тип:
Никој
Дисплеј Тип:
Аналогни
Макс Мерење На Температурата:
49°C & Под
Употреба:
Внатрешна
Теорија:
температурата снимач
Број На Модел На:
Температурата Инструменти

Избор на купувачот