3мм 500PCS Полипропилен ( PP ) Сфера Цврсти Пластични Топки За Топката Вентили и Лежишта
Ново

3мм 500PCS Полипропилен ( PP ) Сфера Цврсти Пластични Топки За Топката Вентили и Лежишта

DEN 575.52

Во форма достапна за нарачката


Состојба 100% Сосема Нов
Во Парк Да
Топка со Дијаметар од 3мм
Топката Материјал Полипропилен (PP)
Количина 500pcs
Толеранција од +/- 0.00039"
Обработка На Горивото & Мелење Заврши
Полипропилен топки се опремен со :
Ниска тежина Добри механички карактеристики и корозија, f atigue и судири отпор. Отпорен на топлина и тие се одлични електрични изолатори Лебди во вода
Тие се користи во широк спектар на апликации вклучувајќи ниско оптоварување лежишта, посебно вентили, проверете вентили, flotage вентили, течност ниво на индикатори, карбураторите, протокот метри, хемиски, медицински и лабораториски апарати, трансфузија на крв колекции.
Топки имаат положено Сертификат за Квалитет ISO9001 Системот, SGS Извештај во согласност со Ro HS Стандардот. Тие се еколошки не-токсични. Ве молиме да бидат сигурни да го користите.
Во светот превозот. Вашиот објект ќе биде предаден во рок од 24 Часа од плаќање се примени. Објекти обично се испраќаат тој ден ако уплата пред 17 : 00 часот од понеделник преку петок. Плаќања примени по 17 : 00 часот во петок ќе бидат испорачани следниот понеделник. Ние брод предмети дневно за да се обезбеди брза испорака.
За вашето задоволство и позитивни повратни информации значи сè за нас. Ве молиме да ја напуштат повратни информации и 5 ѕвезди, ако сте задоволни со нашата објекти и услуги.
Ако имате било какви проблеми со нашите предмети или услуги, ве молиме слободно пред да замине повратни информации. Ние ќе направи максимални напори за решавање на било какви проблеми и да ви обезбеди со прекрасен решение.
Поголеми нарачки повеќе од 10.000 КОМПЈУТЕРИ, или треба и други челик критериуми, други дијаметри како се движат од 0,3 mm ~ 60mm, ве молиме кликнете сега! Ние би сакал да се прифати сите барања и да ги задоволи секој клиент е барања со висок квалитет, добра цена и брза испорака!

Главните својства

Број На Модел На:
Цврста топка 3мм
Материјал:
Полипропилен ( PP )
Примена:
Ниско оптоварување лежишта, посебно вентили, проверете вентили, flotage вентили
Сертификат:
ISO SGS RoHs

Избор на купувачот