Fluke 62 MAX IP54 Вода/Прашина Отпорни на Инфрацрвен Термометар -30-500C(-20~932F) со позадинско осветлување на LCD и Висока/Ниска Температура Алармот
Ново

Fluke 62 MAX IP54 Вода/Прашина Отпорни на Инфрацрвен Термометар -30-500C(-20~932F) со позадинско осветлување на LCD и Висока/Ниска

DEN 6047.52

Во форма достапна за нарачката


Главните својства

Дисплеј Тип:
Дигитални
Употреба:
Индустриски
Број На Модел На:
fluke 62 max
Теорија:
инфрацрвен термометар
Големина На Дисплеј:
1.9 Инчи & Под
Макс Мерење На Температурата:
120°C & Над
Бренд Име:
FLUKE
Стил:
Рачни
Моќност Тип:
1*АА батерија
Температурата Опсег:
-30-500℃(-20~932℉)
Водоотпорен степен:
IP54
Оптичка Резолуција:
10
LCD позадинско осветлување:
за вклучување/исклучување
Резолуција На Екранот:
0.1℃(0.2℉)
ласерски целна:
за вклучување/исклучување
Капка тест:
3m
Спектрална одговор:
8um~14um
моќност:
1AA IEC LR06 Батеријата
Тежина:
255 g(0.56 lb)

Избор на купувачот