Elite99 3 во 1 УВ Гел Впие Исклучување УВ Еден Чекор Помине Гел лак 10ml Нема Потреба Врвот База Палто На Ноктите Уметност vernis полу трајна Гел
Ново

Elite99 3 во 1 УВ Гел Впие Исклучување УВ Еден Чекор Помине Гел лак 10ml Нема Потреба Врвот База Палто На Ноктите Уметност vernis

DEN 92.00
DEN 115.20

Во форма достапна за нарачката


Купи 6003-6032,Кликнете На Сликата Подолу
Купи 6033-6062,Кликнете На Сликата Подолу
Главната Спецификација Бренд Име : Elite99 Број на Модел : N-YBJ-Any1 Потекло : Гуангжу, Кина Тип : Еден Чекор Гел лак 60 Бои Состојка : Смола Впие исклучување : Лесно се впие надвор Боја Шема : 60 бои за избрани Капацитет : 10ml OEM/ODM : на Располагање Сертификат : SGS/ MSDS Лекување Алатки : УВ Ламба или LED Светилка Апликација : Помине Уметност Убавина, Ноктите Салон, Ноктите БАЊАТА или Обука итн MOQ на Примерок Цел : Минимум 1 компјутер/цел Големо Цел : Минимум 100 компјутери/цел Превозот : Epacket,Fed Ex,ТНТ,Сингапур Пост,Ommiva Пост,Sun You Економски Воздух Пошта и сл начин на Плаќање : Visa, Master Card, Маестро, American Express, Alipay Рамнотежа, QIWI и сл Услуги на Клиентите : Доколку имате било каков проблем, ве молиме не двоумете се да контактирате со нас пред да замине повратните информации! Ние ќе ви помогне да го реши проблемот одеднаш. Ви благодариме. Ексклузивно : Elite99
Elite99 е најновата бренд да го внесете го помине модната индустрија! Квалитетот на производот е темел на нашиот бренд, со што во целост, lustrous бои, кои остане сјајна за неколку недели. Ако сте љубители на вашите раце и нокти, ве молиме да користите Elite99 полски за да ги направи посветла и да си посигурни.
Јачина на звук : 10ml
Карактеристики :
* Нема потреба горниот слој и база на грб
* Најмалку 2-3 недели висок сјај носат
* Огледало Заврши
* Нула Суво Време
* Нема Nicks, Чипс или Smudges
* Кој UV3 технологија * За како полски, Носи како Гел, Исклучен во минути
* Обезбедува револуционерна нова боја услуга за нокти
* Free од Формалдехид, Toluene или DBP (Dibutyl Phthalate)
Чекор 1. Чисти Нокти, тогаш скрати ноктите површина како нормален нокти процес.
Чекор 2. Целосно се тресат до еден чекор гел, може да се направи на полски боја избалансиран. (Важно)
Чекор 3. Нанесете тенок слој на Elite99 Еден Чекор Гел. Бидете сигурни да се применува непречено, дури и грбот, а потоа се излечи под УВ светло за 2 минути или LED светло за 1 минута. (Потребни)
Чекор 4. Се применува вториот тенок слој на Elite99 Еден Чекор Гел, лек со УВ ламба за најмалку 3 минути или лек со LED светилка за 2 минути. За Некои светлина бои, можеби ќе треба да се примени третиот слој за да се добие подлабоко ефект на боја.
За Да Отстраните :
Чекор 1. Натопете исклучување на ноктите во акрилик смена за околу 5 минути,
Чекор 2. Rip по целиот дел на ноктите глеѓ нежно на секој ноктите.
Нежно Потсетување :
1. Се избегнат сите кожата контакт. Ако црвенило или други знаци на несакана реакција се случи, да го прекине користи веднаш.
2. Имајте цврсто запечатени. Чувајте ги надвор од сончева светлина. Да се чува вон дофат на деца.

Главните својства

Бренд Име:
Elite99
НЕТО-WT.:
10ml
Тип:
УВ Гел
Број На Модел На:
N-YBJ-Any1
Количина:
1Piece
Состојка:
Смола
Тип На Објект:
Гел На Ноктите
Објектот:
УВ ДОВЕДЕ Еден Чекор Гел лак
боја:
како слика се прикажани
Употреба:
за Нокти Шминка Ноктите DIY
Излечи:
LED или УВ Ламба
Сертификат:
SGS/ MSDS/CE
Пакетот Вклучува:
1 x Гел полски
Траен Период:
3 Недели или Над
Тип:
Натопете Off
Потекло:
Кина
Состојба:
Нови

Избор на купувачот