MYLB-Дигитални LCD Затворен Термометар Hygrometer Влажност
Ново

MYLB-Дигитални LCD Затворен Термометар Hygrometer Влажност

DEN 204.00
DEN 214.56

Во форма достапна за нарачката

Модерен тип затворен биро термометар со hygrometer. Својства на правоаголник црна изглед пластика и широк LCD екран. Внатрешна температура целзиусови степени (min. Или макс.) И влажност (max. Или мин.) Екранот. Јасни и точни екранот лесно може да се прочитаат арапски број. Напојува со копчето батеријата (LR44). (Не се вклучени) Модерен тип затворен биро термометар со hygrometer.
Својства на правоаголник црна изглед пластика и широк LCD екран.
Внатрешна температура целзиусови степени (min. Или макс.) И влажност (max. Или мин.) Екранот.
Јасни и точни екранот лесно може да се прочитаат арапски број.
Напојува со копчето батеријата (LR44). (Не се вклучени)
Опис на производот
Овој дом термометар hygrometer можете да проверете ја температурата и влажноста на воздухот во голема брзина, и тоа е прилично лесен за употреба.
домаќинство декорација и да се обезбеди најпосакуваниот собна температура и влажност.
Широко се користи за мерење на температура и влажност во куќи, канцеларии, работилници, школи, пазари, магацини и др.
Спецификации : .
внатрешна температура : 0 целзиусови степени ~ 50 целзиусови степени / 32 ° ~ 122 °
Мувла : 0.1 Целзиусови Степени
Влажност : 25% RH ~ 98% RH
производ Големина : 3.2 x 5.7 х 1.2 см / 1.27 x 2.25 1.15 x во
производ тежина : 19g / 0.7 оз
пакет листа : 1 x Дигитален термометар hygrometer
Answer : ___________________________ Note : осветленост и различни монитори може да предизвика бојата на објектот во сликата малку се разликува од вистинска работа. Мерењето е дозволено грешка е +/- 1-3 см.

Главните својства

Употреба:
Апарати за домаќинство
Теорија:
температурата контролер
Бренд Име:
UYIGAO

Избор на купувачот