Мини mSATA да USB 3.0 SSD Диск Кутија Комплет Надворешни Случај со Кабел
Ново

Мини mSATA да USB 3.0 SSD Диск Кутија Комплет Надворешни Случај со Кабел

DEN 633.60

Во форма достапна за нарачката


Се поврзува m SATA SSD безбедно да компјутер преку USB порт.
Во согласност со SATA 3.0 спецификација.
Во согласност со USB 3.0 спецификација.
Поддржува пренос на податоци до 5.0 Gb/s.
Поддржува 27mm половина висина & 50mm целосна висина SSD.
Нема капацитет ограничена за SSD картичка.
Лесен за инсталација и без возач потребен.
Нема дополнителни моќ е потребно.
Поддршка за подигање функција.
Поддржува Plug & Play и Топла-Замена.
Поддржува било кој оперативен СИСТЕМ како Windows, Трепне, Mac и Linux и др.
Ве молиме имајте предвид дека таа го поддржува m SATA Мини PCI-E SATA SSD само. Тоа НЕ поддржува Мини PCI-E PATA, 1.8" Микро SATA & Airbook SSD.
Пакет Содржина :
1 X USB 3.0 да m SATA SSD Комплет.
1 X USB 3.0 Кабел.
1 X Завртка Возачи.

Главните својства

Број На Модел На:
USB3.ОД 0 ДО MSATA
Големина:
2.5
Производи Статус:
Акции
Надворешен Интерфејс:
USB
Бренд Име:
STW
Случај Материјал:
Алуминиум
Пакет:
No
Внатрешни Интерфејс:
MSATA

Избор на купувачот