Нови Пристигнување!! 600W/220V Супер Висока Моќност Црвена Боја Бисер Дупчење/Holing Машина
Ново

Нови Пристигнување!! 600W/220V Супер Висока Моќност Црвена Боја Бисер Дупчење/Holing Машина

DEN 2788.00
DEN 3983.52

Во форма достапна за нарачката

600 W/220 V Супер Висока Моќност Црвена Боја Бисер Дупчење/Holing Машина
Ние сме производител на овој бисер дупчење/holing машина!
Ако ви требаат повеќе quanity, pls контактирајте ме за подобра цена!
Сите додаток ќе бидат обезбедени според вашите барања!
Добредојдовте на својата посета на нашата фабрика!
Ако им е потребна дополнителна дупчење битови, pls кликнете тука : дупчење битови/игли
Бисер вежба машина 's конфигурација :
Бисер holing машини : 1 постави;
Се справи со : 1 парче;
Помошни рачка : 1 парче;
Holing се соберат клуч : 1 парче;
Мелење игла глава : 1 парче;
2mm хексагонална клуч;
Посебен бисер holing челик делови и игли (0.6 mm - 1.5 мм) : 10 парчиња ;
Бисер соберат : 16 парови ;
Префрлете се на возилото : 1 парче;
Кориснички прирачник за дупчење : 1 примерок.
Пакување кутија големина : 305*197*215cm;
Тежина : 5.5 килограми.
Карактеристики на Бисер машина за дупчење
1. Оваа машина може да се користи за прецизни holing на бисери.
2. Оваа машина е опремена со 9 поставува на посебни собира, која е погодна да бисери во тркалезна форма, маслиново форма и он-редовни форми или посебни форми.
3. Собирање на оваа машина се направени од најлон, кој е спречен бисер од се mingled со оштетен и лузна.
4. Може да се направи дупка во бисери на различни спецификации од 4-35mm (вклучувајќи свежа вода бисер, seawater бисер, Јужна Море бисер, Тахити црниот бисер, Перл шел, корали и килибар и сл.).
5. Опремени со 0.6-1.2 mm специјален челик за дупчење игла за holing бисер.
6. Holing длабочина можат да бидат регулирани и прилагодување.
7. Опремени со педалата switch-контролирани мотор, лесен и многу ефикасен.
8. Опремени со серво се справи со уредот, ефикасноста и практично во употреба.
9. Опремени со 1 мелење игла главата, што може да мелење holing игла во секое време.
10. Постои прав паѓа дупка на дното страна на стегање тела маса, која може да го овозможи овој holing машина за дупка во серија (поради големиот број на бисер во прав ќе се произведуваат кога бисери се holed во серија, потоа работи напредок парче внатре стегање тела табела е лесно блокирани) без чистење надвор бисер во прав чипови редовно, на тој начин обезбедување на долгорочна нормална употреба на holing машина.
11. Контрола се соберат и ротација на бисер со користење на ротари рачка, лесно и многу ефикасен.
12. Мали и мин дизајн, лесен во тежина, убава перспектива, се погодни да се користи во секоја работилница.
14. Оваа машина е опремена со голем капацитет кутија
Answer : ___________________________ Note :
Пакетот ќе биде прогласен со пониска вредност за да ви помогне да заштедите на царина. Но ако се уште се наплаќа царина со ниска вредност, ќе мора да плати данок од себе. Цената не вклучува никаква царина. Го цениме вашиот вид разбирање.
Ако имате било какви прашања,добредојдени да не контактирате.
Ние ќе се обезбеди брза реакција и повеќето одлична услуга.

Главните својства

Тип На Објект:
Накит Алатки & Опрема
Објектот Должина:
24inch
Објектот Тежина:
6.5kg
Број На Модел На:
DKJ-B2
Објектот Ширина:
12inch
Објектот Висина:
11.3inch
Накит Алатки & Опрема Тип:
Ротари Алатки & Додатоци
Производ Карактеристики:
мушка holing
Материјал:
Метал
Метали Тип:
Бакар
Тип На Објект:
Накит Алатки & Опрема

Избор на купувачот