топла продажба висок квалитет ниска цена 30kw погодно електрични почнувајќи најдобри генератор
Ново

топла продажба висок квалитет ниска цена 30kw погодно електрични почнувајќи најдобри генератор

DEN 135507.36

Во форма достапна за нарачката


топла продажба висок квалитет ниска цена 30kw погодно електрични почнувајќи најдобри генератор
1.1 Генератор на податоци
Модел
HQR30 SGF
Режим на моќ
30 KW
Потрошувачка на гориво
≤258g/kwh
Номинална напон
220/380 V,230/400 V,110/220 V
Фреквенција
50 HZ/60 HZ
Брзина
1500/1800rpm
Фактор на моќност
0.8
Номинална на напон минливи на вредноста
±20-15%
Напон стабилизација на времето
1.5 s
Номинална на напонот на струја
≤1%
1.2 Дизел Мотор Податоци
Производителот&Модел
РИКАРДО K4100 D
Моторот знаци
Вбризгување, Природно aspirated ,Создаден*мозочен Удар 108*115
Моторот номинална брзина
1500rpm/1800rpm
Моторот режим на моќ
33 KW
Моторот премиер моќ
30 KW
Цилиндар
4
Интер-ладење
Затворена вода за ладење
Во текот вчитај
110%
Започнете метод
24 V DC
Брзина на гувернерот
Електронски гувернерот
1.3 Алтернатор Податоци
Производител
кина stamford
Алтернатор фреквенција
50/60 HZ
Алтернатор напон
220/380 V Еден/Три фаза
Линија напон нарушување го оценувате
≤3%
Заштита одделение
IP23
Изолација одделение
H
Ладење модел
Авто-ладење со фановите
Побудување
Brushless,само-побудување со AVR

Главните својства

Номинална Струја:
54A
Номинална моќност:
30KW
is_customized:
Yes
Брзина:
1500/1800RPM
Номинална Напон:
110/220V 220/380V 230/400V
Фреквенција:
50/60Hz
Број На Модел На:
HQR30SGF
Излез Тип На:
AC Три Фаза
боја:
Клиенти Барања
Гаранција:
12 месеци/1000 часа
control panel:
LCD Дигитален панел
Фактор на моќност:
0.8 Lagged
Побудување тип:
Brushless Само-возбуден
Ладење метод:
Затворен Циклус на Вода за ладење
почнувајќи метод:
електрични почетна
Изолација Одделение:
H
Заштита одделение:
IP22/IP23
Сертификат:
CE/ISO9001/BV/EPA

Избор на купувачот